Kınakına Faydaları

Çarşamba, 18 Ocak 2012, 19:04 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Kına Kına Ağacının Faydaları
Kına Kına Bitkisinin Faydaları Nelerdir
Kınakına nın Yararları

Tropikal bölgelerde yetişen, 10-15 metreye kadar boylanabilen, kırmızı çiçekli bir ağaçtır. Kına Kına ağacının kabukları kinin ve kinidin gibi 30’a yakın alkaloit, glikoz, sakaroz, tanen ve reçine içerir.

Kına Kınanın Faydaları 

Kınakına özellikle sıtma mikrobuna karşı etkilidir ve sıtmayı tedavi eder. Ateşi düşürür ve ağrıları hafifletir. Vücuda kuvvet verir ve iyileşmeyi hızlandırır. Gribal hastalıklara karşı koruyucudur. Damarları genişletir ve tansiyonu düşürür. Acı lezzeti ile iştah açıcıdır. Kabızlığı giderir.

Kına Kına Nasıl Kullanılır

Kınakınanın kabukları kurutulup toz haline getirildikten sonra kullanılır. Hamilelikte doğum sancılarını tetikleyebildiği ve bebeklerde anormalliklere sebep olabildiği için gebelerin kullanması tavsiye edilmez.

————————————————————————————————————————————————————-

Kınakına Faydaları Kına Kına Ağacının Faydaları Kına Kına Bitkisinin Faydaları Nelerdir Kınakına nın Yararları Tropikal bölgelerde yetişen, 10-15 metreye kadar boylanabilen, kırmızı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.