Kısa Dönem Askerlik 3 Ay Mı Olacak

Pazar, 29 Aralık 2013, 16:31 | Genel | 2 Comments
by onur

Kısa Dönem Askerlik 3 Ay Mı Olacak

Askerliğin 12 aya indirilmesinin sevinci sürerken uzun dönemlerde terhis henüz başlamadı,ancak kısa dönemler heyecanla bekliyor.Kısa dönem askerler de CHP’nin yasa tasarısının meclisten geçmesi halinde erken terhis olacak.

Kısa dönem askerlik süresinin daha çok düşürülmesi için adım atan CHP,Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun sunduğu kanun teklifiyle 6 aylık kısa dönem askerliğin 3 aya indirilmesini istedi.

Gerekçe olarak ise ekonomik maddeler ortaya kondu.6 aylık süre zarfında ülke ekonomisine katkı sağlanmadığı gibi,vergi ödeyerek zorunlu askerlik yapan vatandaşlara harcanan paranın ülke ekonomisine fazladan yük olduğunun altı çizildi.

Ayrıca teklifte eğitimli iş gücü için 3 ay askerlik süresinin yeterli olduğu ve ilerleyen dönemlerde bu sürenin daha da kısaltılması gerektiği belirtildi.

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Kısa Dönem Askerlik 3 Ay Mı Olacak"

  1. SEVDİNAR KASIMOĞLU dedi ki:

    5 yıl üniversite okumanın karşılığı sadece 6 ay daha kısa askerlik yapmak mı? ya kısa dönem askerlik biraz daha kısalmalı ya da uzun dönem uzamalı…

    • ZAG dedi ki:

      İnsanlara tepeden bakıyorsunuz SEVDİNAR KASIMOĞLU. Bu davranışınız hiçbirzaman olumlu karşılanmıyacak.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.