Kıskançlığın Bireysel ve Toplumsal Zararları Nelerdir

Salı, 21 Şubat 2017, 21:40 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bir toplumun huzurlu ve mutlu bir şekilde bir arada yaşam sürdürebilmesi için insanların birbirleri ile olan ilişkilerinin iyi olması gerekmektedir. İnsan ilişkilerinin kötü olmasına neden olan bazı kavramlar bulunmakta olup bu kavramlardan her insanın uzak durması önemlidir. Bunlardan bir tanesi kıskançlıktır. Kıskançlık bir insanın hem kendisine hem de çevresinde yer alan kişilere ciddi zararlar verebilir. Bizler de bu yazımızda, sizlere kıskançlığın bireysel ve toplumsal zararları nelerdir kısaca bilgi vereceğiz.

kıskançlık ile ilgili görsel sonucu

Bir insanın başka bir insanı kıskanması durumunda sağlıklı kararlar alınamayabilir. Çünkü kıskançlık insana kötü şeyler düşündürterek kötü davranışlarda bulunmaya itebilmektedir. Bu durum da hem kıskanan kişiyi hem de o kişinin içerisinde yer aldığı toplumu olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Sevmek ve saymak gibi güzel duygular varken, hayatımızda kıskançlık duygusuna yer vermememiz gerekmektedir.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.