Konya Bolu Çorum Sakarya 'da Okullara Kar Tatili 9 – 10 Mart 2011

Çarşamba, 9 Mart 2011, 14:26 | Genel | 0 Yorum
by admin

Konya'da 2 gün, 12 il ve bir üniversitede 1 gün kar tatiliKar yağışı nedeniyle Bursa, Konya ve Karaman’da okullar birer gün tatil edildi. Bolu genelinde taşımalı eğitim veren okullar ile Çorum, Sakarya, Tekirdağ, Bilecik, Düzce ve Balıkesir’in bazı ilçelerinde eğitime ara verildi.

YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE BOLU GENELİNDE VE ÇORUM’A BAĞLI İKİ İLÇEDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu genelinde taşımalı eğitim veren okullar ile Çorum’a bağlı Sungurlu ve Oğuzlar ilçesinde eğitime ara verildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde taşımalı eğitim gören öğrenciler ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin bugün ve yarın izinli sayılacakları bildirildi.

Çorum’da da yoğun kar yağışının etkili olduğu iki ilçede eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Sungurlu ilçesinde bugün, Oğuzlar ilçesinde bugün ve yarın eğitime ara verildiğini açıkladı.

KONYA’DA EĞİTİME KAR ENGELİ: KENT MERKEZİ İLE CİHANBEYLİ, SARAYÖNÜ, KADINHANI VE KULU İLÇESİNDE EĞİTİME 2 GÜN, 10 İLÇESİNDE DE 1 GÜN SÜREYLE ARA VERİLDİ

Konya kent merkezi ile Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı ve Kulu ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün, Akşehir, Akören, Ahırlı, Altınekin, Bozkır, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Güneysınır ve Hüyük ilçelerinde de bir gün tatil edildi.

Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Meteoroloji yetkililerinden Konya’da etkili olan kar yağışının yarın da etkisini sürdüreceği bilgisini aldıklarını söyledi.

Şahin, bu bilgi dahilinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Konya kent merkezinde okulların bugün ve yarın tatil edildiğini bildirdi.

Kar yağışının etkisini artırarak sürdürdüğü Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı ve Kulu ilçesinde okullarda eğitime 2 gün, Akşehir, Aköreni, Ahırlı, Bozkır, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Altınekin, Hüyük ve Güneysınır ilçelerinde de bir gün süreyle ara verildi.

Öte yandan, Konya-Antalya kara yolu Alacabel mevkisinde de kar yağışının aralıklarla devam ettiği, araçların zincirsiz geçişine izin verilmediği belirtildi.

SAKARYA’DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Sakarya’da yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilçeye bağlı köy okullarında eğitime ara verildi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Geyve, Hendek, Akyazı ve Taraklı’ya bağlı köy okullarında iki gün,Kocaali ilçesine bağlı köy okullarında ise eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Yazıcı, ilçe merkezlerindeki okullarda eğitime ara verilmediğini belirtti.

AA – 9 Mart 2011

Konya Okullara Kar Tatili Verildi 9 Mart 2011,Bolu ve Çorumda Okullara Kar Tatili 9 Mart 2011,Sakarya Okullara Kar Tatili 9 – 10 Mart 2011,Konya Bolu Çorum Sakarya Kar Tatili Kaç Gün Sürecek 09.03.2011

Tagged with: , , ,

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.