Konya Büyükşehir Stadyumu Bitiş Tarihi Belli Oldu

Pazar, 25 Eylül 2011, 8:59 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Konya Büyükşehir Stadı inşaatı ihalesini 93 milyon 849 bin TL bedelle İttifak Holding A.Ş.’nin inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirketi Seha Yapı kazandı. Konyaspor yeni stadına kavuşuyor. İşte Konya Futbol Stadyumunun temel atma tarihi ve inşaatının bitiş tarihleri:

Merkezi Konya’da bulunan Seha Yapı, Konya Büyükşehir Stadı’nı da inşa edecek. Konya Büyükşehir Stadı inşaatı ihalesini 93 milyon 849 bin TL bedelle kazanan Seha Yapı stadı, yer teslimininyapılmasından itibaren 660 takvim günü içinde tamalayarak Konyalılar’ın hizmetine sunacak.

38 bin kişi kapasiteli, tribün kısımları kapalı, çelik ve betonarme spor kompleksi olarak planlanan yenistadyumun projesini kazandıkları için mutluluk duyduklarını belirten Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun, “Seha Yapı olarak böyle bir projenin içerisinde bulunmaktan, en önemlisi de Konya’nın ihtiyacı olan böyle bir stadyumun şirketimiz tarafından inşa edilmesinden son derece mutluluk duyuyoruz. İnşa süreçleri kalite ve zaman ölçütlerinden taviz vermeden tamamlanacak, şehreyeni bir eser kazandırılacaktır.” dedi.

Hüdaverdi Dursun stadın, şehirleşmenin gelişen bölgesi Selçuklu’da yapılacağını belirterek “Seha Yapı olarak beş yılda 6 binin üzerinde konutun yanı sıra, alışveriş merkezleri, altyapı, köprü ve yol projeleri ürettik. Konya’nın yıllık en fazla konut üretme kabiliyeti ve kapasitesine sahip inşaat firması konumundayız. Konyalılar, şehre yakışırmodern ve bir o kadar da dikkat çekici bir tesise kavuşacaklar.” dedi.

Ajanslar – eokulegitim.com – 25 Eylül 2011

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.