Kötü Alışkanlıkların Kazanılmasında Çevrenin Rolü Nedir

Salı, 20 Mayıs 2014, 22:01 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Çevrenin Olumsuz Etkileri, Kötü Alışkanlıkların Kazanılmasında Çevrenin Rolü Nedir

İnsan yapısı gereği sosyal bir varlıktır ve çevresi ile sürekli etkileşime girer. Bu nedenle insan çevresinde olumlu veya olumsuz ne varsa hepsinden etkilenir. İyi huyların kazanılması kadar, kötü alışkanlıkların kazanılmasında da çevrenin rolü çok büyüktür.

İnsan çevresinde ne görürse onu öğrenir. Özellikler çocuklar üzerinde bu etkinin çok büyük olduğu söylenebilir. Çocuklar aynaya benzer, çevrelerinde gördükleri her şeyi olduğu gibi yansıtırlar. Çevresinde şiddet gören çocuklar şiddete, sevgi gören çocuklar ise sevgiye yönelirler. Ailesinde alkol, uyuşturucu, şiddet gibi alışkanlıkların bulunduğu bir çocuk da mutlaka ilerleyen yaşlarında bu alışkanlıklara sahip olacaktır.

Çevrenin insan ve çocuklar üzerinde etkisi büyük olduğundan insan yaşadığı çevreyi buna göre seçmelidir. Özellikle anne ve babalar çocuklarını bu gibi ortamlardan uzak tutmalıdırlar. Çevrede gördüklerini yansıtan çocuk olumsuz şartlardan da büyük ölçüde etkilenecektir.

Çevrenin İnsanın Olumsuz Etkilemesi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.