KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak -Kasım 2010

Pazartesi, 1 Kasım 2010, 10:30 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

31 Ekim 2010 tarihi itibariyle yapılan  KPSS Eğitim Bilimleri sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağını YÖK başkanı açıkladı. On binlerce öğretmen adayını yakından ilgilendiren Kamu Personeli Seçme Sınavı Eğitim Bilimleri testi puanları ile temmuz ayında yapılan Genel Yetenek-Genel Kültür testlerinden elde edilen puanlarla öğretmen adaylarının KPSS-10 puanı oluşacak.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, dün(31 Ekim 2010) yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Eğitim Bilimleri sınavı sonuçlarının 10 güne kadar açıklanacağını bildirdi. Özcan, Kızılcahamam Asya Termal Otel’de yapılan 18. Milli Eğitim Şurası’nın açılış törenine katıldı.
Törenin ardından gazetecilerin soruları üzerine Özcan, sınavın sorunsuz geçtiğini belirterek, sınavdan sonra ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir’in kendisini arayarak bilgi verdiğini söyledi. Özcan, ”Ufak tefek şeyler olmuş ama genel olarak hiçbir sıkıntı yok. Çok güzel geçmiş” dedi.
Özcan, sınav sonuçlarının 10 güne kadar açıklanacağını ifade etti.   (1 Kasım 2010)

Milli Eğitim Bakanlığı: Atamalar Kasım ayının sonunda ya da Aralık ayının başında:

MEB yetkilileri 2 Kasım 2010 tarihi itibariyle AA muhabirine verdikleri demeçte öğretmen atamalarının aralık ayı başı itibariyle bitmiş olacağını kaydettiler.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarını kasım ayının 3. haftasında gerçekleştirmeyi planlıyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ağustos ayında ilan ettiği öğretmen atama kontenjanlarını arttırmanın planlarını da yapıyor.eokulegitim.com’un özel haberidir,kpss haberleri.

“eokulegitim.com‘un özel haberidir.

-Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz-

01.11.2010

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.