KPSS Kasım Ayında 8 Bin 234 Memur Alımı Yapılacak 2011

Cuma, 28 Ekim 2011, 16:14 | Bilgi Paylaşımı | 6 Comments
by admin

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ilk defa memur olacaklar için 8 bin 234 kadro ve pozisyona yönelik tercihlerin Kasım ayında alınacağını açıkladı. Bakan Faruk Çelik, bu kapsamda Devlet Personel Başkanlığının gerekli incelemeleri yapması sonucu  uygun  bulunan  8 bin 243 kadro ve pozisyona tercih yapılmasına yönelik listenin ÖSYM Başkanlığına gönderildiğini belirtti. Ayrıntılar şöyle:

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik,ilk defa memur olacaklar için 8 bin 234 kadro ve pozisyona yönelik tercihlerin Kasım ayında alınacağını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre Çelik, Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan ”Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarınca atama yapılacak, (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların, incelenmek üzere Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesi gerektiğini ifade etti.

Çelik, bu çerçevede Devlet Personel Başkanlığı’nın gerekli incelemeleri yapması sonucu uygun bulunan 8 bin 243 kadro ve pozisyona tercih yapılmasına yönelik listenin ÖSYM Başkanlığına gönderildiğini belirtti.

Adaylar, kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarınauygun olanları tercih edecek. Yerleştirme, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yapılacak.

Yerleştirme sonuçları, ÖSYM Başkanlığının internet adresinde kamuoyuna duyurulacak.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine de atamaları gerçekleştirilecek.

Memurlar.Net – 28 Ekim 2011

2011 Kasım Memur Alımı , KPSS Memur Alımları Tercihleri Kasım 2011, Ortaöğretim Lise Önlisans Lisans KPSS Memurluk Tercihleri Kasım 2011, ÖSYM KPSS Memur Atama Tercihleri – 2011

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "KPSS Kasım Ayında 8 Bin 234 Memur Alımı Yapılacak 2011"

 1. seda dedi ki:

  nekadar öğrencı kpss ortaöğretımden gırıcek ve nekadarıne sans tanınacak onu soylermısınız

  • selin dedi ki:

   arkadaşlar biliyor musun gıda bölümü kurum beslenmesi bölümünden alım olackmı

 2. hakko dedi ki:

  kapsıyor

 3. birsen koca dedi ki:

  ben ortaöğretimden kpssye girdim bu atama uygulamaları beni kapsıyor mu lütfen beni aydınlatır mısınız?

 4. ismail dedi ki:

  hem üniversite hemde memurluk yapabilir miyim

 5. dğna dedi ki:

  Arkadaşlar günde 1-2 saat inetrnette partime veya fulltime olarak çalışacak arkadaşlar arıyoruz . kendi kazancınızı kendinizin belirleyeceği işe Başvuru ve detaylı bilgi için alttaki linki tıklayınız(Lütfen ciddi kişiler başvursun)
  bitly.com/parttimeis

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.