>KPSS Ücretleri Resmi Tatilde Yatırılır mı?

Çarşamba, 19 Mayıs 2010, 19:03 | Genel | 0 Yorum
by admin

>

Bu konuda gelen yoğun sorular üzerine açıklama yapma gereği duyduk. Malumunuz bugün 19 Mayıs, yani resmî tatil. Şöyle açıklayalım: İster hafta içi bir resmi tatil olsun isterseniz de cumartesi ya da pazar günü olsun.

Eğer siz internet üzerinden banka ücretini yatırıp ve internet üzerinden başvurunuzu yapacaksanız, sizin için tatil olup olmaması önemli değil. Çünkü sizin işiniz elektronik ortamda ve elektronik ortamın mesai saati olmaz. Siz günün hangi saatinde ya da haftanın hangi gününde ücreti yatırırsanız yatırın. ÖSYM’nin sistemi yatırdığınız parayı otomatik olarak algılayacaktır. Siz internet erişim şifrenizle ÖSYM’deki sayfanıza girdikten sonra başvuru için gereken işlemleri yapıyorsunuz. Zaten yatırdığınız ücret ÖSYM’nin veri tabanına işlenmedikten sonra başvuru sayfanız açılmayacaktır. Siz hangi tarih ve saatte yatırırsanız yatırın, bankanın işlem hacmine göre bu para ya dakikalar içerisinde ya da en geç bir kaç saat içerisinde ÖSYM’nin veri tabanına işlenecektir. Yeter ki başvurunun son gününü(hatta saatini) geçirmeyin.

Ayrıca siz de biliyorsunuz ki bireysel başvuruyu sadece daha önce KPSS’ye girmiş olanlar yapabilir.İlk defa girecek olanlar bu anlatımın dışında işlem yapmak zorundalar.
Şu bilgi de işinize yarayabilir : KPSS Ücretleri Hangi Bankalara  Yatırılacacak?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.