KPSS Yerleştirme Sonuçlarına Göre 18 Kadro Boş Kaldı

Çarşamba, 5 Aralık 2012, 17:50 | Bilgi Paylaşımı | 5 Comments
by admin

ÖSYM sürpriz bir şekilde ,bugün KPSS tercih sonuçlarını açıkladı. 2012/2 KPSS yerleştirme sonuçlarına göre, ayrılan 18 kontenjan boş kaldı. ÖSYM’nin resmî web sitesinde yer alan KPSS tercih sonuçlarına göre, ortaöğretim düzeyinde 785 bin 660 aday yerleştirme için tercih verdi. Devlet Personel Başkanlığı tarafından tespit edilen 641 kadronun 640’ına memur atandı.

KPSS Önlisans düzeyinde ise 358 bin 697 aday tercih yaparken önceden belirlenen 2 bin 928 kadronun tamamına yerleştirme gerçekleştirildi.

kpss tercih sonuçlarıÖSYM, tarafından KPSS Lisans düzeyinde de 261 bin 825 aday tercih yaparken belirlenen 3 bin 759 kadroya 3 bin 742 aday yerleştirildi.

Ortaöğretim düzeyinde 1, lisans düzeyinde 17 olmak üzere toplam 18 memur kadrosuna atama yapılmadı.

ÖSYM, boş kalan bu kadrolara haliyle ek bir atama yapmayacak. Boş kalan kontenjanlar bir sonraki yerleştirme dönemi için kullanılacak. Bir sonraki KPSS tercihlerinin ne zaman yapılacağı hakkında herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. Ziyaretçilerimize eokulegitim.com uzman editörlerimizce bu süreçte bilgilendirmeler yapmaya devam edeceğiz.

Haber Kaynağı: Soruegitim.com (Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz )

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "KPSS Yerleştirme Sonuçlarına Göre 18 Kadro Boş Kaldı"

 1. Muhammet dedi ki:

  hayırlısı olsun arkdaşlar

 2. BERK dedi ki:

  kpss 201272. yerleştirmelerine yerleşemedim. bir daha ne zaman tercih yapacağım? şimdiden teşekkürler.

 3. gariban dedi ki:

  benimde ihtiyacım var lakin olmuyor galiba bizler bu dünyada saadet görmeyecez gibi.. dilerim ki; Allah’tan ahirette versin inşa.

 4. hatice dedi ki:

  yerleşemedim kadroya ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.

 5. isyankar dedi ki:

  90 puanla atanamadık ya.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.