KPSS’de İptal Kararı Her An Çıkabilir – 16 Eylül 2010

Çarşamba, 15 Eylül 2010, 23:59 | Bilgi Paylaşımı | 6 Comments
by admin

KPSS’de kopya iddiaları araştırıldıkça olayların boyutu değişiyor ve daha da derinleşiyor. YÖK,Savcılık ve Devlet Denetleme Kurulunun üç ayrı koldan yürüttüğü tahkikatın sonuçlarının vehameti, her ne kadar kamuoyuyla paylaşılmasa da, gittikçe artıyor.

KPSSde eğitim bilimleri testiyle başlayan soruşturma KPSS‘deki bütün testlerin üzerinde yoğunlaşmış durumda; zirâ genel yetenek ve genel kültür testlerindeki tutarsızlıklar da azımsanmayacak derecede. Gizli kapaklı birtakım iptal kararları verildi fakat bu iptallerin hangi testleri kapsayacağı henüz kararlaştırılmamış durumda. YÖK, sadece eğitim bilimleri testinin iptalinden yana fakat bu şekildeki bir çözüm de ilk bakışta zor görünüyor

Savcılık Ser Verdi Sır Vermedi

Bugün(15.09.2010), ÖSYM binasında araştırma yapan savcılık birimleri, tahkikatın ardından basın mensuplarınca sorulan sorulara üstü kapalı cevaplar vererek geçiştirdi. Ayrıca dikkat çeken noktalardan biri de, soruşturma son günlerde kopya çeken şahıslar üzerinde değilde ÖSYM kurumu üzerinde yoğunlaştı. Savcılık, iptal kararından önce skandala sebep olan diğer kurum ve kişilerin şifresini çözmeye çalışıyor. KPSS’deki kopya olayının münferit bir olay olmadığı, yıllardan beri süregelen ve bazıların ekonomik rantı olduğu artık herkesin hemfikir olduğu bir nokta.

MEB Ücretli ve Vekil Öğretmen Alımını Hızlandırdı

2010-2011 Eğitim-Öğretim yılının başlamasına günler kala birçok İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri öğretmen ihtiyacının bulunduğu yerlere ücretli ve vekil öğretmen alımına başladı.Bu durum da aslında KPSS’nin tekrar edileceğinin önemli işaretlerinden biri. İptal durumunda bu öğretmenlerin en az iki ay süreyle görev yapması bekleniyor.

eokulegitim.com

-Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz-

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "KPSS’de İptal Kararı Her An Çıkabilir – 16 Eylül 2010"

 1. cemre dedi ki:

  tabıkı iptal edılsın geç bıle kalındı..iptal edilmesini istıyoruz.

 2. sistem bitmiştir dedi ki:

  bu işi isterseler okyanus ötesinde kiler çözer kim yaptıysa onlar bu işten çıkar artık söze gerek yok her yeri örümcek ağı gibi sarmışlar .kuru yanında yaş da yanar söylemlerini de bırakın madem o kadar ihtiyaç var adam gib alım yap sözde ekonomi büyümüş boşversene ekonomiden anlayan bir çocuk bile büyümenin gerçek olmadığını görür..

 3. özgür dedi ki:

  peki sorarım o meb’e siz ücretli ve vekil alacaksınız ve sınav iptal olacak o zaman o alınan öğretmenler tekrar sınava girmek için işi bırakmayacak mı? sanıyorsunuz okullarda yine öğretmen kalmayacak o zaman durumu nasıl düzelteceksiniz bu seferde öğrenciler öğretmensiz kalacak veliler ve öğrenciler ayaklanacak en iyisi atamaların bir an önce yapılması..!

 4. dinçer dedi ki:

  iyi puan alanlar iptal olmasın diosunuz peki ne olsun bu şekilde atamamı yapılsın..sen diosunki benim atamam yapılsında gerisinden banane..kopya çekenler cezalandırılsın dersen eğer kaç kişinin çektiği nası ltespit edilcek 120 tam yapacak kadar salak değil herkes.. bu kopyacılar yüzünden sıralamalar değişti ve 1 puan yada 0.5 puanla atama kaçıranlar oldu..bunları düşünmeyin tabi hiç..

 5. yoruldum dedi ki:

  HERŞEYDEN ÖNCE HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN. SINAVIN İPTAL EDİLMESİNDEN KORKAN ARKADAŞLAR SINAVDA DÜŞÜK PUAN ALAN BİZLERİ KÜÇÜMSEYEREK İKİNCİ ŞANS VERİLMESİ YADA FIRSATÇILIK DİYE NİTELENDİRİYOR.
  EVET BİZ DE SABAHLARA KADAR DERS ÇAILŞTIK AMA KAFAMIZ SENİN Kİ KADAR İYİ BAMADIĞI İÇİN DÜŞÜK PUAN ALDIK. BASINDAN DUYDUĞUMUZ KADARI İEL SINAVDAN BEŞ GÜN ÖNCE SORULAR SERVİS EDİLMİŞ.
  ŞERİYATIN KESİĞİ PARMAK ACIMAZ..
  SENİN DE KOPYA ÇEKMEMİŞ OLDUĞUNUZ NASIL BİLECEĞİZ. GERÇEKTEN SEN EĞER 120 NET YAPTIM DİYEBİLİYORSAN KENDİNDEN ŞÜPHE ET..
  8 YILDIR KADRO BEKLİYORUM.

 6. özlem dedi ki:

  kopya çekenleri yakalamak iptal demekten daha zor sanırım.aylarca uykusuz kalıp.ders çalışıp hakkıyla puan alanlara çok yazık.bu arada düşük puanlarla ikinci bir şans diye iptal çığırtkanlığı yapanlara büyük armağan olur herhalde.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.