>KPSS’ye İnternetten Başvuru Nasıl Yapılır

Salı, 18 Mayıs 2010, 16:50 | Genel | 3 Comments
by admin

>İnternetten KPSS’ye başvurabilmeniz için daha önceki yıllarda KPSS’ye başvurmuş olmanız gerekmekte,çünkü fotoğrafınız sistemde kayıtlı olmalıdır. Eğer daha önceki yıllarda başvuru yapmışsanız,aşağıdaki yolları takip ederek,internet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.


1)Daha önce ÖSYM’den Şifre almamışsanız ya da hatırlamıyorsanız www.osym.gov.tr adresinde yayınlanan başvuru merkezlerinin birisinden şifrenizi alınız. Alacağınız bu şifre daha sonra ÖSYM’ye yapacağınız tüm  sınav başvurularında da kullanacağınız tek şifre olacaktır.
2)www.osym.gov.tr adresinden başvurma süresi içinde KPSS Kılavuzunu ve Aday Bilgi Formunu edinebilirsiniz.
3)Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan(*) birine sınav ücretini yatırınız.
4)Kılavuzun ekindeki Aday Bilgi Formunu önceden doldurmanız yararınıza olacaktır.
5)Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak www.osym.gov.tr internet adresinde “BAŞVURULAR” kısmından “KPSS” başlıklı alana girdikten sonra T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz; mevcut bilgilerinizi kontrol ediniz, kimlik ve öğrenim bilgileriniz dışında istediğiniz alanları güncelleyiniz, eksik bilgilerinizi giriniz.
6)Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basınız ve “Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla Tamamlanmıştır” iletisini bekleyiniz. Bu iletiyi gördüğünüzde Aday Bilgilerim bağlantısından Aday Başvuru Kayıt  Bilgilerinizin dökümünü alınız ve bu belgeyi saklayınız.(Başvuru burda tamamlanmış oluyor.)

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz ">KPSS’ye İnternetten Başvuru Nasıl Yapılır"

  1. mesut dedi ki:

    Bu başvuru kagidina ihtiyaç oluyormu. Giris belgesi haricinde ? Teşekkürler

  2. Rüveyda Önal dedi ki:

    İyi günler ben yurt dışındayım ve önceden kpss ye hiç başvurum yok.Türkiye ye mayıs sonu geleceğim ve başvurular mayıs ilk haftası.o yüzden sadece netten başvuru yapabilirim ama bı durumumla nsl yapabilrim yardımcı olur musunuz?

  3. bayram dedi ki:

    geçmiş yıllardaki KPSS şifresini nasıl öğrenebilirim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.