KPSS'ye İnternetten Nasıl Başvurulur – 2010

Pazartesi, 21 Haziran 2010, 11:16 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

Milyonlarca devlet memuru adayını ilgilendiren ve Eylül ayında yapılması planlanan 2010 KPSSS ortaöğretim – Önlisans başvuruları internetten nasıl yapılır? Bu konuya açıklık getireceğiz.

Öncellikle şunu bilmelisiniz: 2008 yılında yapılan KPSS’ye ortaöğretim ya da önlisans düzeyinden girmediyseniz, internetten başvuru yapamazsınız. Çünkü ÖSYM’nin veritabanında sizin bilgilerinizin(fotoğraf vs.) bulunması gereklidir.

  • Eğer 2008 yılında KPSS’ye önlisans ya da ortaöğretim düzeyinden başvurduysanız aşağıdaki adımları takip ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Daha önce (2008 KPSS) sınava girdiyseniz aşağıdaki adımları takip edeceksiniz.

1)Daha önce ÖSYM’den Şifre almamışsanız ya da hatırlamıyorsanız www.osym.gov.tr adresinde yayınlanan başvuru
merkezlerinin birisinden şifrenizi alınız. Alacağınız bu şifre daha sonra ÖSYM’ye yapacağınız tüm sınav başvurularında da kullanacağınız tek şifre olacaktır.

2)www.osym.gov.tr adresinden başvurma süresi içinde KPSS Kılavuzunu ve Aday Bilgi Formunu edinebilirsiniz.

3)Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan(*) birine sınav ücretini yatırınız.

4)Kılavuzun ekindeki Aday Bilgi Formunu önceden doldurmanız yararınıza olacaktır.

5)Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak  www.osym.gov.tr internet adresinde “BAŞVURULAR” kısmından “KPSS” başlıklı alana girdikten sonra T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz; mevcut bilgilerinizi kontrol ediniz, kimlik ve öğrenim bilgileriniz dışında istediğiniz
alanları güncelleyiniz, eksik bilgilerinizi giriniz.

6)Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basınız ve “Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla Tamamlanmıştır” iletisini bekleyiniz. Bu iletiyi gördüğünüzde Aday Bilgilerim bağlantısından Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinizin dökümünü alınız ve bu belgeyi saklayınız.

Tagged with: ,

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "KPSS'ye İnternetten Nasıl Başvurulur – 2010"

  1. ahmetsafa dedi ki:

    bulamadım

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.