>KPSS’ye Nasıl Başvurulur 2010

Salı, 18 Mayıs 2010, 16:14 | Genel | 0 Yorum
by admin

>2010 – KPSS -LİSANS Başvuruları Nasıl Yapılır. Bu yazımızda yöntemleri açıklayacağız. Öncelikle şunu belirtelim Başvuru zamanı 21 Mayıs 2010 Saat 17:00 itibariyle sona erecektir.
Önünüzde iki yol var:

>> Eğer daha önceki yıllarda(en fazla 3 yıl önce) KPSS’ye başvurmadıysanız.Ben ilk defa başvuruyorum diyorsanız aşağıdaki adımları takip edeceksiniz.

1) Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan(*) birine sınav ücretini yatırınız.
2)Kılavuzun ekindeki Aday Bilgi Formunu doldurunuz.
3)Doldurduğunuz Aday Bilgi Formu ve nüfus cüzdanı veya fotoğraflı-onaylı bir özel kimlik belgesi ile birlikte www.osym.gov.tr adresinde yayınlanan başvuru merkezlerinden birisine gidiniz. Başvuru hizmeti ücreti olarak  3,00 YTL ödeyiniz.
4)Bilgilerinizin, başvuru merkezi görevlisi tarafından elektronik ortama girişini izleyiniz, kurallara uygun fotoğrafınızı çektiriniz ve görevlinin size vereceği Aday Başvuru Kayıt Bilgileri dökümünden bilgilerinizi kontrol edip onaylayınız. Sizin ve görevlinin imzaladığı bu belgeyi saklayınız. (Başvuru Tamamlandı)

>>2.Yol: Bu yol daha önce KPSS’ye başvurmuş olanlar için geçerli. 

1)Daha önce ÖSYM’den Şifre almamışsanız ya da hatırlamıyorsanız www.osym.gov.tr adresinde yayınlanan başvuru merkezlerinin birisinden şifrenizi alınız. Alacağınız bu şifre daha sonra ÖSYM’ye yapacağınız tüm  sınav başvurularında da kullanacağınız tek şifre olacaktır.
2)www.osym.gov.tr adresinden başvurma süresi içinde KPSS Kılavuzunu ve Aday Bilgi Formunu edinebilirsiniz.
3)Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan(*) birine sınav ücretini yatırınız.
4)Kılavuzun ekindeki Aday Bilgi Formunu önceden doldurmanız yararınıza olacaktır.
5)Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak www.osym.gov.tr internet adresinde “BAŞVURULAR” kısmından “KPSS” başlıklı alana girdikten sonra T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz; mevcut bilgilerinizi kontrol ediniz, kimlik ve öğrenim bilgileriniz dışında istediğiniz alanları güncelleyiniz, eksik bilgilerinizi giriniz.
6)Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basınız ve “Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla Tamamlanmıştır” iletisini bekleyiniz. Bu iletiyi gördüğünüzde Aday Bilgilerim bağlantısından Aday Başvuru Kayıt  Bilgilerinizin dökümünü alınız ve bu belgeyi saklayınız.(Başvuru burda da tamamlanmış oluyor.)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.