Kudret Narı Tohumu

Perşembe, 19 Ocak 2012, 11:34 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Kudret narı tohumu ne zaman dikilir
Kudret narı tohumunun özellikleri
kudret narı tohumu nasıl ekilir

Tek yıllık, tırmanıcı, sarmaşık formunda bir bitki olan Kudret Narı, yaz aylarında çiçek açar. Yaprakları, yelpaze şeklinde, loplu, kenarları dişlidir. Sarırenkli küçük çiçekleri, erkek veya dişi olarak, ayrı saplar üzerindedir. Meyveleri önce yeşil, olgunlaşınca turuncu-kırmızırenkte, 10-20 cm uzunluğunda, geniş bir mekik seklinde olup, üzerleri girintili çıkıntılı ve pürtüklüdür. Meyve olgunlaşınca, kabuğu 3 ayrı parça halinde, geriye bükülerek çok sayıda, kırmızı-kahverengi veya beyaz renkli çekirdekleri ortaya çıkar. Tohumları (çekirdekleri) 7-10mm boyunda, yassı ve pütürlüdür.
Tohumlar yüzde 100 çimlenme özelliğine sahip olmadığı için fide olarak dikilmesi tavsiye ediliyor. Ama tohumları çimlendirerekte dikebilirsiniz.
————————————————————————————————————————————————————-

Kudret Narı Tohumu Kudret narı tohumu ne zaman dikilir Kudret narı tohumunun özellikleri kudret narı tohumu nasıl ekilir Tek yıllık, tırmanıcı, sarmaşık formunda

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.