Kurban Kesen İnsanların Çevre Temizliği Konusunda Nasıl Davranmaları Gerekir

Salı, 28 Şubat 2017, 20:41 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, sizlere Kurban Kesen İnsanların Çevre Temizliği Konusunda Nasıl Davranmaları Gerekir Kısaca bu konuda bilgiler vereceğiz.

Kurban Kesen İnsanların Çevre Temizliği Konusunda Nasıl Davranmaları Gerekir ile ilgili görsel sonucu

İslamiyet inancına sahip olan pek çok ülkede yaşayan insanlar gibi, bizlerin ülkesinde de Kurban Bayramı süresince Allah yolunda hayvan kurban etmek ve bunun etini insanlara yardımlaşma amacıyla dağıtmak anlayışı vardır. Bu sebepten dolayı bu kısa zaman dilimi içerisinde pek çok işlem yapılmakta, kimi zaman ortaya istenmeyen görüntüler çıkmaktadır.

Kurban bayramı süresince belediyeler, hayvanların kesilebileceği ve temizlik işlemlerinin yapılabileceği alanlar oluşturmaktadırlar. Kurban kesmek isteyenlerin işlemlerini burada tamamlamaları, çeşitli sokak aralarında veya bahçelerde bu işlemi yapmamaları gerekmektedir. bununla birlikte kan gibi lekelerin derhal temizlenmesi ve hayvanın artıklarının uygun şekillerde değerlendirilmesi gerekmektedir.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.