Küresel Isınmanın Sonuçları İle İlgili Dünya Genelinde Bir Değerlendirme Yapıldığında Ortaya Nasıl Bir Sonuç Çıkabilir

Salı, 21 Şubat 2017, 22:55 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, Küresel Isınmanın Sonuçları İle İlgili Dünya Genelinde Bir Değerlendirme Yapıldığında Ortaya Nasıl Bir Sonuç Çıkabilir Kısaca bu konuda sizlere bilgiler vereceğiz.

küresel sorunlar ile ilgili görsel sonucu

Dünyada, çeşitli fosil yakıtların tüketilmesi sonucunda ortaya sürekli olarak zehirli gazlar çıkmaktadır. Bu gazlar, atmosfer etrafında bir tabaka oluştururlar ve bu nedenle dünyadan yansıyan güneş ışıkları, uzaya geri dönmek yerine atmosfer içerisinde kalır ve küresel ısınma oluşur.

Küresel ısınma ilgili olarak bir değerlendirme yapıldığında, öncelikle her geçen yıl sıcaklıkların arttığı verisine ulaşırız. Bu durumda buzullar erir ve öncelikli olarak okyanus, deniz kenarlarında yaşayan insanları, deniz seviyesinin yükselmesi ile büyük bbir tehdidin beklediğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte kutuplarda yaşayan pek çok canlı türünün de yakın zamanda soyunun tükeneceğini, tatlı su kaynaklarının her geçen gün azaldığını söyleyebiliriz.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.