Küresel Sorun Nedir Kısaca

Pazar, 26 Şubat 2017, 23:13 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, sizlere Küresel Sorun Nedir Kısaca bu konuda bilgiler vereceğiz.

İnsan, doğaya hükmedebilen ve gerektiğinde onu ihtiyaçlarına göre şekillendirebilen bir varlıktır. İnsanın sahip olduğu bu özellik, uzun yıllar boyunca kimi zaman bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Diğer tüm canlılar, doğal sistemin bir parçası olarak varlıklarını sürdürürken insan, sahip olduğu zeka sayesinde diğer canlılardan ayrılmaktadır.

çernobil ile ilgili görsel sonucu

Küresel sorunlar da aslında insanın sahip olduğu bu özellikten ortaya çıkmaktadır. Küresel sorun, Dünya içerisinde yaşayan herkesi ilgilendiren sorun anlamına gelmektedir.

Örneğin Ukrayna’nın Çernobil kentinde yaşanan nükleer patlama sonucu, çevre bölgelere muazzam miktarda radyoaktif atık yayılmış, bu durum pek çok insanın kanser olmasına, çeşitli hastalıklarla uğraşmasına veya ölmesine sebep olmuştur. Diğer bölgeleri de etkilediği için bu sorun, bölgesel bir sorun değil, küresel bir sorun olarak nitelendirilmelidir.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.