Kurtuluş Savaşında Kadınların Önemi ve Rolü

Çarşamba, 2 Mayıs 2018, 16:47 | Genel | 1 Yorum
by ozden

kadınKurtuluş Savaşında Kadınlar Neler Yapmıştır, Kurtuluş Savaşında Kadınların Önemi ve Rolü

Kurtuluş Savaşında sadece erkekler mücadele etmemiş bu dönemde kadınlar da canlarını dişlerine katarak vatanın kurtulması için uğraşmışlardır. Kurtuluş Savaşında kadınların desteği inkar edilemez. Bu kadınlar hem cephede erkeklerle omuz omuza mücadele etmiş hem de cephenin ardında Türk askerine yardım etmişlerdir. Türk kadını sadece Kurtuluş savaşında değil tüm zamanlarda mücadele etmeyi kendine görev bilen bir karaktere sahiptir. Onlar vatan yolunda en az Türk erkekleri kadar görevlerini yerine getirmişlerdir.

Kurtuluş Savaşında Türk kadını zaman zaman cephede savaşmış zaman zaman da yapıkları ekmekler, taşıdıkları sular, diktikleri çarıklar ile askere destek olmuşlardır. Mustafa kemal Atatürk de söylemiş olduğu şu sözlerle Türk kadınının Milli mücadeledeki yerini vurgulamıştır: “Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim diyemez.”

Kurtuluş Savaşında Kadınların Faydaları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Kurtuluş Savaşında Kadınların Önemi ve Rolü"

  1. cemil can dedi ki:

    merhaba

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.