Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman

Perşembe, 18 Ağustos 2011, 1:10 | Bilgi Paylaşımı | 2 Comments
by admin

Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman kutlanıyor. İşte tarihleri ve diğer ayrıntıları ile Kutlu Doğum Haftası

2012 kutlu doğum,
kutlu doğum haftası 2012,
2012 kutlu doğum haftası tarihleri,
kutlu doğum haftası ne zaman 2012,

2012 kutlu doğum haftası başlangıcı Rabiülevvel ayının 12. Pazartesi gecesi, Miladi takvime göre 20 Nisan tarihine denk gelen gecedir

Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman, Kutlu Doğum Haftası 2012, Kutlu Doğum Haftası Hangi Tarihlerde 2012, Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman Kutlanacak 2012, Kutlu Doğum Haftası Tarihi 2012

Kutlu Doğum Haftası; Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî yani halk dilinde bilinen adıyla Mevlid Kandili yüzyıllar  boyunca kutlanmaktadır.
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, bu büyük geleneğimizi daha büyük coşkuyla geçmesi ve ayrıca daha iyi hatırlanması için Peygamber efendimizin doğum gününü içine alan haftayı Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmiştir.
Bütün Müslümanların Kutlu Doğum Haftası şimdiden hayırlı olsun..

Kutlu Doğum Haftası ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdan kayıt olmadan anında yazabilirsiniz …

 

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman"

  1. Sayful dedi ki:

    Thank you for keeping us inrfomed on everything happening in Athens through the year. Keep it up.Happy New Year to you as well, may it be better than last year.

  2. oğuz serkan dedi ki:

    Bugün 3 şubat 2012 Mevlid Kandili , peygamber efendimizin doğum günü ,şimdi biz bu kutlu hadiseyi 3,5 ay sonra mı kutlayacağız ,nasıl oluyor sabit 20 nisan ben anlamadım?hicri takvim ile miladi takvim günleri sürekli değişir kurban ve ramazan bayramlarını sabit tarihte kutlamıyoruz ”Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, bu büyük geleneğimizi daha büyük coşkuyla geçmesi ve ayrıca daha iyi hatırlanması için Peygamber efendimizin doğum gününü içine alan haftayı Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmiştir.” Şimdi biz bayramlarımızı sabit tarihte kutlamıyoruz gerekli coşku ve katılım olmuyor mu NASIL NİÇİN????

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.