KYK Yurtkur Son Başvuru Tarihi ve Yurt Sonuçları 2011

Çarşamba, 24 Ağustos 2011, 21:26 | YGS LYS | 0 Yorum
by admin

Yurtkur'a son başvuru 28 AğustosYurtlarda barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyenler öğrenciler için 19 Ağustos 2011 tarihinde başlayan başvuru süresi, 28 Ağustos Pazar günü sona eriyor.

2016 2017 öğretim döneminde üniversitelerin hazırlık ve birinci sınıflarında okuyacak öğrencilerden yurtlarda barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyenler için 19 Ağustos’ta başlayan başvuru süresi, 28 Ağustos Pazar günü sona eriyor.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak’ın yaptığı yazılı açıklamaya göre, 2016 2017 öğretim yılında ilk kez yurtdışında bir öğretim kurumuna girmeye hak kazanan öğrencilerin burs ve yurt  öğrenim kredisi başvuruları ile KKTC LefkeAvrupa Üniversitesinde ilk defa öğrenim görecek Türk öğrencilerin yurt başvuruları da 28 Ağustos’a kadar kurumun ”www.kyk.gov.tr” internet adresinden yapılabilecek.

Yurt dışında öğrenim gören ara sınıf öğrencilerinin yurt, burs ve öğrenim kredisibaşvuruları, ileri bir tarihte alınacak.

Yurt müracaat sonuçları, 4 Eylül Pazar günü kurumun internet adresinden ilan edilecek.

Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları, 5-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilirken, yurtlar, 12 Eylül 2011 tarihinde açılacak.

İHA – 24 Ağustos 2011

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.