Kyoto Protokolü Nedir

Cumartesi, 11 Mart 2017, 0:04 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Küresel ısınma ile mücadele verme yolunda faaliyet gösteren ve bu faaliyetler sırasında iklim değişikliğini göz önünde bulunduran uluslararası alanda yalnızca bir tane bulunan çerçeveye kyoto protokolü adı verilmektedir. Bu protokolde imzaları yer alan milletlerin ortak amacı doğaya zarar veren gazların engellenmesi ve azaltılması olmaktadır. Bizler de bu konuya dair düzenlemiş olduğumuz bu yazı ile birlikte sizlere kyoto protokolü nedir kısaca bilgi vereceğiz.

Kyoto Protokolü Nedir ile ilgili görsel sonucu

Kyoto protokolünün amaçları arasında atmosferde bulunan sera gazının en aza indirgenmesi yer almaktadır. Bu gazlara sebep olan tüm faaliyetler gözden geçirilecek olup daha az enerji sarfiyatı esas alınacaktır. Bu durumda alternatif enerji kaynaklarının keşfedilmesi ve kullanılması söz konusu olacak. Bu kurala uymayan ve fazla yakıt tüketenlerden normalden çok daha fazla vergi alınması da kyoto protokolüne ait önemli bir husustur.

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.