Lise 2. Yerleştirme Tercihleri Son Başvuru Tarihi Ne Zaman 2011

Çarşamba, 28 Temmuz 2010, 14:27 | Bilgi Paylaşımı | 7 Comments
by admin

2010 Lise(Ortaöğretim) yerleştirme işlemleri sonucunda bir liseye yerleşemeyen ya da yerleşitiği liseden memnun olmayan ve tekrar tercih yapmak isteyen öğrenciler için 2. yerleştirme başvuruları 5 Ağustos 2010’da başlayacak ve 11 Ağustos tarihinde sona erecek. Öğrenciler 2. yerleştirme tercihlerinde 6 tercih yapma hakkına sahipler. İlk yerleştirmede yerleşen öğrenciler ve tekrar tercih yapmak isteyen öğrenciler şimdiki kazandıkları okula ön kayıt yaptırsınlar. Eğer 2. yerleştirme sonucunda bir liseye yerleşemediğiniz takdirde ilk yerleştiğiniz ve önkayıt yaptırdığınız liseye kayıt yaptırabilirsiniz. Fakat 2. yerleştirmede yerleşmeniz durumunda ilk kazandığınız okula kayıt yaptıramazsınız, 2. yerleştirmede kazandığınız okula kayıt yaptırmak zorunda kalırsınız.

2. yerleştirme sonuçları 16 Ağustos 2010’da açıklanacak.

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Lise 2. Yerleştirme Tercihleri Son Başvuru Tarihi Ne Zaman 2011"

 1. sanem dedi ki:

  arkadaşlar yedek sırası kac olursa tutma ihtimali olur 2. tercihlerde lütfen bilen varsa yardımcı olabilir mi*

 2. ebru dedi ki:

  2.tercihlere bakan var mı

 3. büşra dedi ki:

  ben de ilk tercihimi yapmamıştım..ikinci tercih için yarın son gün ve ben ikinci tercihimi yapıp yapamayacağımı bilmiyorum..lütfen yardmcı olur musunuz..gerçekten yapılabiliyor mu? ve netten tercih yapabliyor muyuz?

 4. esma dedi ki:

  bu arada ben esma tanştığımıza memnun oldum

 5. esma dedi ki:

  kesinlikle yapabilrsin zaten bu yıl 2 tercilerini 1.tercihten farklı yapıyorsun(K)

 6. ilknur dedi ki:

  esma nur benim bildiğim kadarıyla yapamıyo

 7. esmanur dedi ki:

  1. tercihini yapamayan öğrenci 2. tercihini yapabilecek mi?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.