Lise Son Sınıf Öğrencilerine Ek Sınav Hakkı Verildi -14 Eylül 2010

Salı, 14 Eylül 2010, 20:46 | Genel | 2 Comments
by admin

2009-2010 Eğitim Öğretim yılı sonunda tek ders sebebiyle mezun olamayan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇUdan müjde geldi. Çubukçu, lise son sınıf öğrencilerinin birçoğunun mezun olduğunu ancak az da olsa kimi öğrencilerin tek dersten dolayı mezun olamadığını belirtti. Bu sebeple açıklama yapan Çubukçu, tek dersten mezun olamayan öğrencilerin hangi dersten kaldıklarına bakılmaksızın ek sınava tabi tutulacağını belirtti.

”Bu sebeple eylül ayında gerçekleştirilen sorumluluk sınavları ile 27.07.2010 tarihli genelge doğrultusunda yapılan sınavlardan sonra tek dersten başarısızlığı nedeniyle mezun olamayan son sınıf öğrencileri, başarısız dersinin hangi sınıfa ait olduğuna bakılmaksızın valiliklerce belirlenecek tarihlerde sınava alınacaklardır.”

14.09.2010

eokul

Tagged with: , , , , , ,

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Lise Son Sınıf Öğrencilerine Ek Sınav Hakkı Verildi -14 Eylül 2010"

  1. ÖZNUR ÖZTÜRK dedi ki:

    BEN TİCARET LİSESİ OKUDUM,FAKAT MUHASEBE DERSİ YÜZÜNDEN MEZUN OLAMADIM.EN YAKIN ZAMANDAKİ TEK DERS SINAVI NE ZAMAN ACABA..

  2. ahmet ismet baştürk dedi ki:

    ben açık lise öğrencisiym normal kredim ve alan kredim mezuniyet şartlarına uygun ve tek ders geometri ortak olduğu için mezun olamıyorum ve uniye kayıt yaptıramıyorum bu sınav hakkı açık lise içinde geçerlimi acaba?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.