Lise Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak – 2011

Salı, 20 Temmuz 2010, 13:25 | Bilgi Paylaşımı | 66 Comments
by admin

TEOG’yi kazanarak, tercihte bulunan ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin yerleştirme sonuçları 26 Temmuz Salı günü açıklanıyor. Yerleştirme sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) internet sitesinden, öğrencilerin TC Kimlik Numarası ve okul numarası ile öğrenilebilecek.

Seviye Belirleme Sınavı (TEOG)  8. sınıf sonuçlarına göre, öğrenciler, Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) üstünlüğü esasına göre önceden belirlenmiş kontenjanlara yerleştirilecek.
Asıl listeden kayıtlar 1-5 Ağustos’ta yapılacak. Asıl listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler belirtilen tarihlerde kayıt yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybedecek.
Yerleştirme sonuçlarına göre, tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra 6 Ağustos’tan itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecek.
Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek.
Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara 8-12 Ağustos arasında kayıtlarını yaptırabilecek. Öğrenciler belirtilen tarihler arasında kayıt yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybedecek. Bu kayıt dönemi sona erdikten sonra boş kalan kontenjanlar ve yedek listeden kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrenciler 13 Ağustos’ta ilan edilecek. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler 15-19 Ağustos arasında kayıtlarını yaptıracak.
15-19 Ağustos arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kontenjanlar ile yedek listeye göre kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrenciler 20 Ağustos’ta ilan edilecek. Öğrenciler yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını 22-26 Ağustos arasında gerçekleştirecek. Bu süre de sona erdiğinde dördüncü yedek liste ve boş kontenjanlar 27 Ağustos’ta ilan edilecek.
Buna göre öğrenciler okul kayıtlarını 5-9 Eylül’de yapabilecek.

4 KEZ YEDEK YERLEŞTİRME
Öğrenciler yedek listeye göre kayıt hakkı kazandıkları okullara isterlerse kayıt yaptırmayabilecek. Süresi içerisinde kayıt yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybedecekler.
Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşecek.
Öğrenci, en son kayıt yaptırdığı okuldaki kaydını sildirmesi durumunda bir önceki kayıtlı olduğu okula geri dönemeyecek.
Öğrenci aynı dönem içerisinde yedek listeye göre birden fazla okula kayıt hakkı kazanabilecek. Bu durumda öğrenci istediği tek bir okula kayıt yaptırabilecek.
5-9 Eylül arasında kayıt yaptıran öğrencilerin bir önceki okullarından boşalan yerler için sıradaki yedek öğrencilere aynı anda kayıt hakkı verilecek.
Kayıt dönemi süresince ”http://oges.meb.gov.tr” ve ”http://okul.meb.gov.tr” internet adreslerinin günlük takip edilmesi gerekiyor.
Yedek yerleştirmede okulların kontenjan sayıları, asıl kontenjan sayısının 8 katı alınarak belirlenecek. Özel okullar için yedek kontenjan belirlenmeyecek.
Öte yandan ilköğretim 7. sınıfların katıldığı TEOG sonuçları ise 5 Ağustos’ta ilan edilecek.

AA- 26 Temmuz 2011

66 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Lise Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak – 2011"

 1. buse dedi ki:

  ne zaman açıklancak hya lutfen bişi soleyin

 2. yusuf dedi ki:

  ne bi bilgi veriyorlar ne bişey sonra bütün ögrenciler okusun diyorlar

 3. kemal dedi ki:

  seb. sonuçlarından haberi olan yazsın allah aşkına

 4. emre dedi ki:

  yaw kardeşim nasıl gircem bn sonuçlara her siteye girdim walla ya:)

 5. seda dedi ki:

  bnm sbs notum 316 tercih yaptım hep yedek hiçbiri tutmadı diplama ile yaptım 10 okkulu ama ne zaman acıklanıyo syleyn lütfen

 6. çiko dedi ki:

  Nasıl bişey bu abi hiçbişey anlamadım ya :/

 7. erkan dedi ki:

  ön kayıt sonuçlarıu ne zman açıklanıyor

 8. enes dedi ki:

  Mulakat sınavları ne zman ????

 9. samet dedi ki:

  inşallah kazanırsınız

 10. yeşim dedi ki:

  allahım ya 3. yerleştirme sonuçları nereden bakılıyor arkadaşlar

 11. damla dedi ki:

  ya gençlik bişi sorcam şu 14 eylülde açıklanan alan seçimine göre okul değişimi varya onların sonuçlarına nerden bakılıyo????

 12. SaDo dedi ki:

  merak etmeyin hepiniz bir yerre yelleşirsiniz ama couk berbat bi durum ccun ben de gecen sene bu sorlukları yasadım maalessf yonetmeliklerde couk buyuk htalar oluyo.

 13. kadir dedi ki:

  ya arkadaslar site doğru

 14. ihsan dedi ki:

  arkadaşlar tc kimlik noyla girdim bana kazanamadınız diyo lütfen bana yardımcı olun bilgisi olan varsa eklesin konuşalım zero_ihsan@hotmail.com

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.