Lojistik Yönetimi Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

Perşembe, 7 Nisan 2011, 17:34 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Üniversite sınavına hazırlanan ve Lojistik Yönetimi bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Lojistik Yönetimi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler:

Bu bölüm, lojistiğin tüm fonksiyonlarına hakim, küresel vizyon sahibi uzmanlar yetiştirir.

Çalışma Alanları:

Bölüm mezunları, Türkiye’nin ulusal ve uluslararası anlamda bir lojistik merkez haline dönüşme süreci devam ederken; lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmalarda; gerekli bilgi ve birikimlerle donatılmış nitelikli işgücüne olan ihtiyacı karşılayacaklardır.
Mezunlar; tüm kamu ve özel kuruluşlarda çalışma imkanına sahip olacaklardır. Gerek lojistik sektöründe hizmet sağlayıcı olarak faaliyet gösteren, gerekse lojistik fonksiyonlarının bir kısmını kendi bünyelerinde gerçekleştiren firmalarda ve lojistik sektörünün gelişmesi ve yapılanması konusunda faaliyet gösteren firmaların çeşitli kademelerinde görev alabileceklerdir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Lojistik sektörü sermaye ve emek yoğun olarak faaliyet gösteren, geleceğe dönük, Türkiye’nin stratejik öneminin   artmasıyla   uluslararası  firmaların  yoğun   ilgi gösterdiği ticari alanlardan birisidir. Özellikle sanayi yatırımlarının yükselişe geçmesi sebebiyle lojistik sektörüne olan talebin gelecek dönemlerde daha da artacağı kesindir. Bu nedenle sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak yeterli sayıda ve bilhassa kaliteli elemanların bulunması önemli ve öncelikli bir konudur.

Mesleğin gerektirdiği özellikler:

Ekonomi ve sosyal bilimlere ilgi duyması
Planlama ve uygulama yeteneğine sahip olması
İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi
Yabancı dil öğrenmeyi sevmesi
Sorumluluk duygusuna hakim olması
Pratik davranma ve doğru kararlar verebilmesi gerekir.

LOJİSTİK YÖNETİMİ (TM–1)

ÜNİVERSİTE TABAN P B SIRASI
İZMİR EKONOMİ Ü. (Tam Burslu) 452,794 18.862
İZMİR EKONOMİ Ü. 241,551 564.421

Lojistik Yönetimi Nedir, Lojistik Yönetimi Ne İş Yapar, Lojistik Yönetimi Maaşları, Lojistik Yönetimi Puan Türü, Lojistik Yönetimi İş İmkanları, Lojistik Yönetimi İş Çalışma Alanları, Lojistik Yönetimi Mesleği Hakkında Bilgiler, Lojistik Yönetimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, Lojistik Yönetimi Bölümünün Geleceği, Lojistik Yönetimi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Lojistik Yönetimi Bölümü Tercih Edilir mi

Bu Bölüm Hakkındaki Düşüncelerinizi Aşağıdaki Yorum Aracılığıyla Hemen Paylaşabilirsiniz

, Lojistik Yönetimi Bölümü 2011 YGS LYS Başarı Sırası, Lojistik Yönetimi İçin Kaç Puan Gerekir, Lojistik Yönetimi Tanıtımı, Lojistik Yönetimi Kazanç Durumu,Meslek Rehberi,Lojistik Yönetimi Taban Puanları 2016 2017,Lojistik Yönetimi Mezunları Ne İş Yaparlar,Lojistik Yönetimi Bölümü İş Olanakları, Lojistik Yönetimi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar

Tagged with:

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.