>LYS Giriş Belgeleri Ne Zaman Gelecek?

Çarşamba, 2 Haziran 2010, 12:49 | Genel | 0 Yorum
by admin

>Ünal Yarımağan, Anadolu Ajansı(AA) muhabirine yaptığı açıklamada, LYS’ye girecek adaylara sınava giriş belgelerinin postalanması işlemlerine bugün(02.06.2010) başlandığını bildirdi. ÖSYM Başkanı YARIMAĞAN LYS’ye girecek üniversite adaylarına birtakım ikazlarda bulundu. İşte İkazlar:

Sınava giriş belgelerinin en geç sınavdan bir hafta öncesine kadar bütün adayların eline geçmiş olacağını belirten Yarımağan, sınav tarihininden üç gün öncesine kadar bu belge ellerine ulaşmayan adayların ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerine başvurarak, belge çıkarabileceklerini bildirdi.

Yarımağan, ”Sınav tarihinden önceki çarşamba gününe kadar sınava giriş belgeleri hala adayların ellerine ulaşmamışsa, başvursunlar ve çıkarsınlar. Son günü de beklemesinler” dedi.

LYS’de tercih düzeltme işlemi yapan adayların ise mutlaka sınava giriş belgesi çıkarması gerektiğini vurgulayan Yarımağan, ”Bu adaylara postayla belgeleri gelse bile yenisini çıkarmaları gerekiyor çünkü sınav tercihlerini değiştirdikleri için bunu yapmaları zorunlu. Bu adaylar da yine ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerinden, ÖSYM bürolarından belgelerini çıkarabilirler” dedi.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.