LYS Tercih İşlemleri Nasıl Yapılacak 2010

Salı, 20 Temmuz 2010, 17:41 | YGS LYS | 0 Yorum
by admin

2010 LYS Tercihleri Nasıl Yapılacak? Adım adım anlatıyoruz: Tercihlerinizi 26 Temmuz ile 6 Ağustos tarihleri arasında yapacağınızı hatırlatalım öncelikle. Tercih yapabilmek için önünüzde iki yol var:1) ÖSYM şifrenizle osym.gov.tr adresinden kendiniz yapabiliriniz.

2) Kılavuzla birlikte gelen tercih formunu doldurup bir başvuru merkezine giderek yapabilirsiniz.

1. YOL Tercihlerinizi İnternet Üzerinden Kendiniz Nasıl Yapacaksınız?

Tercihlerinizi internet üzerinden yapabilmeniz için ÖSYM internet erişim şifrenizin olması gerekir. (Eğer kaybettiyseniz bu şifreyi herhangi bir başvuru merkezinden temin edebilirsiniz.)

Yazıcısı olan bir bilgisayarla www.osym.gov.tr adresindeki tercihler sayfasını tıklayın. Açılan sayfada T.C kimlik numaranızı ve Şifrenizi girerek tercih sayfasını açınız. Bu açılan sayfa sizin tercihlerinizi yapacağınız sayfadır. Şimdi önceden karar verdiğiniz tercihleri her bir satıra tek tek gireceksiniz. Tercih kodlarından yanlışlık yaparım diye korkmayın. Çünkü kodu  girdikten sonra otomatik olarak karşısında , o bölümün adı yazıyor. Bu şekilde kaç tercih yapacaksanız hepsini tek tek giriyorsunuz.Çok iyi bir şekilde kontrol ettikten  sonra tercihlerinizi kaydediyorsunuz. Ekranda “Tercihleriniz Sistem Tarafından Başarıyla Kabul Edilmiştir.” yazısını gördüyseniz(Bu yazıyı mutlaka görün !). Artık tercihleriniz tamam demektir.Bu sayfayı yazdırın ve sonuçlar açıklanıncaya kadar mutlaka saklayınız… Bu işlem için bankaya herhangi bir ücret falan yatırılmayacak. Artık gönül rahatlığıyla yerleştirme sonuçlarını bekleyebilirsiniz.

2. Yol Tercihlerinizi Başvuru Merkezlerinden Birinde Yapacaksanız:

Kılavuzla birlikte verilen tercih formuna tercihlerinizi yazınız. Tercih formunu doldurduktan sonra 26 Temmuz 6 Ağustos Tarihleri arasında olmak üzere bir başvuru merkezine gidin.Başvuru merkezi eğer çok yoğun değil ise tercihlerinizi aynı gün içersinde yaparlar. Fakat çok yoğun olursa bir sonraki güne randevu alırsınız… Burdaki görevli sizin elinizde yer alan tercih formuna göre tercihlerinizi sisteme girecektir. Ve size tercihlerinizin onaylandığına dair bir çıktı verecektir. Siz de bu hizmeti yapan kişiye hizmet ücreti olarak 3 TL vereceksiniz. Çıktınızı aldıktan sonra gönül rahatlığıyla LYS yerleştirme sonuç işlemlerini bekleyebilirsiniz.

Tagged with: ,

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.