LYS -Üniversite Tercihlerinde Hangi Puan Türü Kullanılacak 2014 2015

Çarşamba, 20 Mart 2013, 18:04 | YGS LYS | 3 Comments
by admin

LYS  Sonuçları açıklandı, fakat birçok adat Üniversite tercihi yaparken hangi puan türünü göz önünde bulunduracağı konusunda net bir bilgiye sahip değil. Öncelikle tercih edeceğiniz bölümün hangi puan türünden öğrenci aldığını bilmelisiniz. Örneğin YGS-2 Puan  türünde öğrenci alan bir bölüm yazacaksanız Y-YGS-2 puanını göz önünde bulundurmalısınız. YGS-2 Puanı ile Y-YGS-2 puanı farklı şeylerdir. İkincisi Ortaöğretim Başarı Puanınızın Eklenmiş halidir. Ve siz bu puana göre tercih yapacaksınız. Ayrıca sonuçlarınızda her puan türündeki Türkiye sıralamanız da yazmaktadır. Bu sıralamayı göz önünde bulundurarak tercih yapmanızı öneririz.

Tagged with:

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "LYS -Üniversite Tercihlerinde Hangi Puan Türü Kullanılacak 2014 2015"

  1. PINAR dedi ki:

    tercihleri yaparken hangi puan türünü öne yazacagz bir sıralaması warmı birde puansız alan yerleri en sona mı yazacagız yada nereye yazacagz

  2. dilci dedi ki:

    2013 lys5(ingilizce) sınavına girdim. üniversite tercihlerini yaparken hangi puanla tercih yapmalıyız. demek istediğim ek puanla mı yerleşicez yoksa ham puanla mı ?

  3. ayşe dedi ki:

    ben sayısal öğrencisiyim puanım çok kötü ygs-5 ve ygs-6 barajı geçebilirim ancak sizce lys ye girebilirmiyim lütfen bilgisi olan söylesin

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.