2:48 pm - Perşembe Kasım 24, 2878
Sponsorlu bağlantılar

MEB Eş Özür Grubu Atamalarında İl Emrini Kaldırdı

Perşembe, 9 Şubat 2012, 15:10 | Eğitim ve Öğretim | 70 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Ömer Dinçer imzasıyla gönderilen yazıda 2012 Ağustos ve Eylül ayı özür grubu atamalarından geçerli olmak üzere il emri kaldırıldı. Yazıda dikkat çeken en önemli noktalardan biri de eşi olan öğretmenlerin puanlarının yetmemesi durumunda her iki öğretmenin de doğuya tayin istemekten başka çaresi kalmaması.

T.C .

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İnsan KaynaklarıGenel Müdürlüğü

Sayı :B.08.O.İKG.0.01.00.00-903- £ 1 3 / ^ 5 8 2/5/12/2011

Konu :Eşi öğretmen Olan Personel Atamaları

 

MALİYE BAKANLIĞINA

İlgi : a) Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik, b) Millî Eğitim Bakanlığı öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği,

c) 652 Sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname.

 

 

Bakanlığımız, 30/09/2011 tarihi itibarıyla eğitim kurumu yöneticileri de dâhil olmak üzere 732.000 civarında öğretmen ile 2010-2011 eğitim-öğretim yılı verilerine göre resmî örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yaklaşık 19,3 milyon öğrenciye eğitim ve öğretim hizmetini sunmaktadır.

Öğretmenlerin yurt içinde dengeli bir biçimde dağılımlarının sağlanması, derslerin boş geçmemesi, öğretmensiz okul bırakılmaması için öğretmenlerin yer değiştirme hareketlerinin en az düzeye çekilmesi hususunda azami gayret gösterilmektedir. Ancak, sonradan ortaya çıkan özür durumları nedeniyle her yıl ortalama 30.000 öğretmenimizin iller arasında yer değiştirme suretiyle atama işlemi gerçekleştirilmektedir. Yer değiştirme suretiyle yapılan atama sayısının %90’ını da öğretmenlerin eş durumundan kaynaklanan özür durumları oluşturmaktadır.

Eş durumu nedeniyle iller arasında yer değiştirmek isteyen öğretmenlerimizin bu işlemleri yarıyıl ve yaz tatilindeyapılmakta iken ilgi (c) 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 37 nci maddesine göre sadece yaz tatilinde yapılması öngörülmüştür. Esas olan eğitim ve öğretimin sürekliliğini sağlayarak geleceğimiz olan öğrencilerimize daha nitelikli eğitim ortamları sağlamaktır. Eğitim ve öğretimin devam ettiği süreç içerisinde hangi sebeple olursa olsun öğretmenlerin yer değiştirmeleri sonucu oluşan öğretmen ihtiyacını yıl içinde karşılamak mümkün olmamaktadır. Oluşan öğretmen ihtiyacının karşılanması, ücretli öğretmen istihdamını zorunlu kılmaktadır. Bu da eğitim ve öğretimi olumsuz etkilemektedir. Bu tür tüm olumsuzlukların ortadan kaldırılması amacıyla, eğitim-öğretim yılı içinde öğretmenlerin her ne sebeple olursa olsun yer değiştirme uygulamalarına son verilmiştir; Bu nedenle, bundan böyle her yılın Ağustos ayı içinde duyuru yapılacak, Eylül ayının ilk haftasında ise atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

Yer değiştirme suretiyle yapılan atamalar, öğretmenlerin elektronik ortamda, alanında ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarını tercih etmek suretiyle hizmet puanı üstünlüğü esasına göre gerçekleştirilmektedir. Alanında ihtiyaç bulunmaması durumunda, aile bütünlüğünün korunması ilkesinden yola çıkılarak, sonradan görev yeri belirlenmek üzere il ya da ilçe millî eğitim müdürlüğü emrine atama yapılmaktadır. Ancak, bu durumdaki öğretmenlerimizden çoğu il ya da ilçe merkezinde ihtiyaç oluşmaması nedeniyle hem atıl durumda kalmakta hem de eğitim ve öğretim hizmetlerinden uzak kalmaktadır.

 

Bu durumda olan öğretmenlerimizin mesleki bilgi ve becerilerinden en üst düzeyde yararlanmak için, eşi öğretmen olan personelinizin atama ve yer değiştirme işlemlerinin öğretmen ihtiyacının yoğun olduğu iller olacak şekilde planlanması hâlinde, ülke genelinde dengeli Öğretmen dağılımı gerçekleştirilmiş olacağı gibi, aile bütünlüğü sağlanmış olan öğretmenlerimizden hem istenilen verim alınmış olacak, hem de öğretmenlerimizin eğitim- öğretim hizmetlerine aktif biçimde katılımı da sağlanmış olacaktır.

Bu amaçla, yukarıda belirtilen takvim çerçevesinde özür durumuna bağlı yer değiştirme suretiyle atamaların norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına doğrudan yapılacağı, bundan böyle özür durumundan il ya da ilçe millî eğitim müdürlüğü emrine öğretmen atamasının yapılmayacağı, alanında norm kadro açığı bulunmaması veyahizmet puanı yetersizliği nedeniyle yer değiştirme suretiyle ataması yapılamayanların ise ilgi (c) 652 sayılı KHK’ni n 37 nci maddesinin beşinci fıkrasına göre aylıksız izinli sayılmalarını isteyebilecekleri hususları dikkate alınarak bundan böyle eşi öğretmen olan Bakanlığınız/Kurumunuz personelinin atama ve yer değiştirme işlemlerinin en geç Ağustos ayı içerisinde tamamlanması ve öğretmen ihtiyacının yoğun olduğu illerin dikkate alınması hususlarında gereğine bilgilerinizi arz/rica ederim.

Ömer DÎNÇER

Millî Eğitim Bakam

DAĞITIM: Gereği:

– Bakanlıklar ile bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlara

MEB İl Emri Eş Durumu Özür Grubu Atamalarında Kaldırıldı 9 Şubat 2012 , İl Emri Kalktı MEB Resmi Yazısı 09.02.2012

9 Şubat 2012

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

70 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "MEB Eş Özür Grubu Atamalarında İl Emrini Kaldırdı"

 1. bülent diyor ki:

  sayın bakan; kanun çıkarın “öğretmen askerle, polisle, başka bi memurla, hakimle, öğretmenle evlenemez.” diye. anayasa yenileniyor, oraya da yazın. böylece öğretmenleri istediğiniz gibi tayin edebilirsiniz. yok yapamıyorsanız mantıklı davranın…

 2. neşe diyor ki:

  meraba arkadaslar.es durumu tayini için gereklı sartları tam olarak bılen var mı acaba?ben bu sene mezun oldum.nişanlım kendi iş yerinde sigortalı olarak çalışıyo.herhangi bir yere atanabılırsem es durumundan 1 yıl sonra evlendıgım zaman eşimin oldugu ile tayinimi aldırabilirmıyım.eşin memur olma artı var mı yok mu?yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

 3. ahmet diyor ki:

  Eşim sınıf öğretmeni ve birbuçuk yıldır şırnak ta görev yapmaktadır.Ben Polis memuruyum ve iki yıllık şark görevimi tamamladım ve Adana iline tayinim yapıldı.Ağustos ayı içerisinde Adana ilinde göreve başlayacağım.Bu durumda eşimin ataması Adana’ya yapıldığında eşimin durumu ne olacak

 4. çiğdem diyor ki:

  Sana sayın demiycem cünkü beni saymayan bakanlığı da bakanı da tanımıyorum ben bu partiye oy vermedim ama oy verenlere sesleniyorum bakın bakın da ne iyi gidiyor bana söyleyin israilin kuklası olduk orduyu bitirdiler polisi bitirdiler gençleri mahvettiler öğretmeni berbat ettiler benim ülkem bu geri kafalılara kaldı bu sıkma başlara kaldı ben buna acıyorum ben bu ülkenin her yerinde calışırım calıştım da ben eşimi acaba bugun ölmeden eve gelebilecek mi diye beklerken bunlar kalkmış yok bunu iptal ettik yok şunu getirdik yok yan yattı yok çamura battı 15 saatçalışıyoruz değil mi neyiz ki biz neyiz cok merak ediyorum öyle oturduğunuz yerden yaptım oldu deyin bakalım nereye kadar gideceksiniz allah sizin belanızı verecek inşallah

 5. oretmen diyor ki:

  VE SON NOKTA MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZÜR DURUMU İLE TAYİN İSTEMEK ZORUNDA KALSAYDI SORARIM SİZLERE EŞİNİ, SAĞLIĞINI, EĞİTİMİNİ Mİ SEÇERDİ; YOKSA OKUTTUĞU ÖĞRENCİLERİN, DERS BAŞARILARINI YADA UYUM SORNUNU MU SAYIN BAKANIM ONE (VAN)MİNUTELİĞİNE YER DEĞİŞELİM SEÇİMİNİ YAP SEN SEÇİLMİŞ İNSANSIN SANA İNANIYORUZ DOĞRU SEÇİMİ YAP…!

 6. Ali diyor ki:

  her gelen bi yerinden bi şey çıkarıyor. Sonumuz hayır olsun bi meslekle bu kadar uğraşılmazki… sosyal hakların bu kadar zayıf olduğunu bilsem bu mesleği seçer miydim hiç. Ne yapacağımızı şaşırdık. Her gelen gideni aratır mı arkadaş. Bizim ülkemizde bu oluyor malesef her sefer…

 7. yasmin diyor ki:

  herdugün birşeyler çıkartmak oturdukları yerden.Bakan bey gelsin doguda çalışsın.o sogukta sınıfta soba yakmak odun yok kömür yok ve insanlar en küçük birşeyde milliegitime şikayetleri bunlar basit daha anlatamadıgım.ben 2009da doguya atandım 1 yıl eşimden ayrı kaldım eşim yanıma tayin istedi geldi ben 3 eşim 2yıl kaldı onun tayini çıktı şimdi ben ne olucam yinimi ayrılık ALLAH KORUSUN DÜŞÜNMEK İSTEMEM eşim zaten yine gelecek doguya yani bu nasıl adalet nasıl sistem amaçları nedir.kendileri göndersin buralara eşlerinide çalışsınlar kolaysa.eşimin can güvenligi yok diken üstündeyiz daima artık duysunlar sesimizi lütfen

 8. VEDAT BEY diyor ki:

  ŞİKAYETLERİ EKSERİYET OKUMAYA ÇALIŞTIM. AİLESİ İLE BİR MEMLEKETE GİDEREK SÜREKLİ KALACAK YERİ İSTEYEN EŞ DURUMU TALEPLİ ÖĞRETMENLERİ ANLIYORUM.
  BEN SINIF ÖĞRETMENİ EŞİYİM. VE BEN BİR KAMU KURUMUNDA SÜREKLİ YER DEĞİŞTİRMEYE TABİYİM. YANİ YERİNE GÖRE 3,4,5 VEYA 7 YILDA YER DEĞİŞTİREN BİRİSİYİM. BU DURUM EMEKLİ OLUNCAYA KADAR DEVAM EDECEK. EŞİM ŞU ANDA 15 YILLIK ÖĞRETMEN VE BEN 2012 YAZINDA % 99,9 TAYİN OLACAĞIM. EŞİM DE BENİMLE EŞ ÖZRÜNDEN TAYİN TALEP EDECEK. BİZ SÜREKLİ YER DEĞİŞTİRMEYE TABİ OLDUĞUMUZ İÇİN EŞİMİZDE EŞ DURUMU ÖZRÜNDEN TAYİN OLUYOR. ANCAK YUKARIDAKİ MEB. YAZISINDA İL EMRİNİ KALDIRDIM DİYOR, SONRA DA EĞER EŞİNİ ATAYAMAZSAK EŞİNE ÜCRETSİZ İZİN AL AİLE BİRLİĞİN KORUNSUN DİYOR. YANİ ÖZRÜ KABAHATİNDEN BETER.
  BURADA ŞU DURUM VAR. İL İÇİ TAYİN TALEP EDEN ÖĞRETMENLERDE İKİ TAYİN OLUYOR BİRİ 1 HAZİRAN BİRİ 1 AĞUSTOS BEN BUNU ANLAMADIM.
  İL İÇİNDE AİLESİNİN YANINDA KAYMAKLI KADAYIF YİYEN ÖĞRETMENLERE İKİNCİ TAYİNLE DAHA İYİ YERLERE GELEBİLME ŞANSI VERİLİRKEN, EŞ ÖZRÜNDE EŞİ SÜREKLİ YER DEĞİŞTİRMEYE TABİ OLAN ÖĞRETMENİ NEDEN MEB DÜŞÜNMÜYOR Kİ? (BURADA İL İÇİ TAYİNCİLER TEPKİLİ OLABİLİRLER ANCAK ŞUNU BELİTMEK İSTERİM, EŞİM İLLER ARASI TAYİN SONRASI BİR İLÇEDE 3 YIL ÇALIŞTIKTAN SONRA ŞU ANDA İL MERKEZİNE YENİ TAYİN OLMUŞKEN VE BU OKUL MERKEZDE OLMAKLA BİRLİKTE ROMANLARIN BULUNDUĞU BİR MAHALLE OKULU İKEN EŞ ÖZRÜ İLE TAYİN OLURSA KÖTÜNÜN EN KÖTÜSÜ İLÇELERE VERİLECEK. BU BİR HAK MI? BURADA EŞİ SÜREKLİ YER DEĞİŞTİRMEYE TABİ OLAN ÖĞRETMENİN HAKKI ADAM AKILLI YENİYOR. BU NEDENLE İL İÇİ İKİNCİ DEFA HAK VERİLEN DURUMUN TARİH DÜZENLEMESİNE KARŞI ÇIKIŞIMI ÖĞRETMENLER ANLASINLAR)

 9. öğretmenim diyor ki:

  il emrine atanmanın kaldırılması kadar yanlış bişey olamaz hizmet puanı üstünlüğüne göre olacakmış peki kapalı olan iller ne olacak benim eşim polis memuru temmuz 2011 de tunceliye tayini çıktı ben ağustosta tercih yapamadım şanslıydım ilçe emrine atandım ben doğuda bu sorunu yaşadıysam batıyı hayal dahi edemiyorum atıl durumda olduğuma ve aldığım ücreti haketmediğime inanmıyorum hiç bir şekilde boş kalmıyorsun mutlaka çalışıyorsun zaten üç yıl ücretsiz izne ayrılmak için o kadar yıl emek vermedi hiç bir öğretmen bu hükümetle allah sonumuzu hayretsin gelen gideni aratırmış demiş atalarımız

  • DEVRAN diyor ki:

   Arkadaşlar bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var. bana yardımcı olurmusunuz. Ben kurumlar arası atamadan öğretmenliğe geçtim. Benim stajerlik sürem 6 aydı o da doldu şimdi ben stajer değilim. Ama bir yılım dolmadı. Benim annem kanser hastası. Bakmakla yükümlüyüm. Bu durumda benim ne hakkım var bana açık bir şekilde yol gösterirmisiniz.

 10. Öğrtmn diyor ki:

  Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Allah hiç kimseye dermansız dert vermesin. Özellikle sağlık konusunda.
  Allah herkesin gönlüne göre versin. Hakkımızda hayırlısı olsun.

 11. dragon diyor ki:

  Ben, biz zekiyiz diyen yüksek lisanslı arkadaşıma tepki göstedim. Diğer arkadaşlarım alınganlık göstermesinler. Yüksek lisans zekayı falan göstermez. Bence tayin önceliği doğru değil. Eğitim durumu tabiiki özürdür, fakat çocuğunuzun eğitim durumunu kastediyorum. Siz artık hayata atılmışınız. Benim baldızım İstanbul’dan İzmir’e Yüksek lisans sayesinde geldi. Bence bu doğru değildi. Nitekim en önemli üniversiteler İstanbul’da. Onun derdi İzmir’e gelmekti, birçoğunun olduğu gibi. O zaman bırakalım okulu, öğrenciyi, işi, gücü yüksek yapalım. Okullar ve okul öğretmenliği araç değildir, basamak ta değildir. Ben bunun için tereddüt etmeden yüksek lisansı, üstelik bitmek üzere iken bıraktım. Kariyer düşünen arkadaşlar, Milli Eğitim sizin basamağınız değil. İşte ben bu tutumu doğru bulduğumu ifade ettim. Yoksa bakanın her cümlesini onaylamam söz konusu değildir. Allah haklının yardımcısı olsun.

 12. Öğrtmn diyor ki:

  Ne il değiştirmek için evlendim, ne uyduruk sağlık raporu aldım, ne de ….
  Uyduruğa gerek yok bebeğimin doğuştan beyninde kist var. 3 ayda bir mr ‘a girmesi gerek, büyümüş mü küçülmüş mü diye. Bunu da asla kullanmadım- kullanmamda. Maalesef bulunduğum yerde mr yok. Kilometrelerce yol almam gerek karda kışta. Güvenliğimizi hiçe sayarak gittik çoğu zaman.
  Kahretsinki çalışmak zorundayım. . Benim neler yaşadığımı sen nerden bileceksin ki. Ben de eşimle çocuklarımla Çorum’da otursaydım. Tek derdim daha iyi veya akrabalarımın olduğu şehre gitmek olsaydı, ben de benimserdim yeni düzeni.
  Ayrıca benim yaşımı da bilemezsin. Zeka seviyemi de.
  Benim istediğim, bizden öncekilere verilen hak bizden neden esirgeniyo.
  Sırf siz istediğiniz şehre gidemiyosunuz diye hiç kimse gitmesin öyle mi?
  Bu kadar bencillik pes!!!
  Öğretmeniz ya birbirimize destek olacağımıza. “Ben gidemiyosam kimse gitmesin” mantığı…

  • Dragon diyor ki:

   Arkadaşım durumunuza çok üzüldüm. Allah şifa versin. Sizin tayininiz tabiiki olmalı. Hak eden ile etmeyen ayrılmalı. Kanunlar yasalar kullanılmaya açık olmamalı. Ben,işte biz zekiyiz, sınavı kazandık, yüksek yapıyoruz mantığıyla birkaç yılda batıyı doldurmaya çalışan zihniyete kızıyorum. Öğrencilerim öğretmen oldu ve İzmir’de, Antalya’da, Bursa’da çalışanlar var. Ancak şunuda bilin ki sizin durumunuzda olanların sayısı oldukça az. Uyanıklar sizin durumunuzu vitrine koyarak öne çıkmaya çalışıyorlar. Birde ben hastalıklarımızdan hiç bahsetmedim. İş oraya gelirse, durum bizde daha kötü. Ben hiçbir arkadaşımla dert yarışına girmeyi, zeka karşılaştırmayı, vs doğru bulmam. Doğru, kişiye göre değişir. Fakat, HAK tektir. Haklıya hakkını teslim etmek gerekir. Bir de yasalar, vicdanı karşılamalıdır. Çocuğunuzu bir amca şefkatiyle kucaklıyorum. İnşallah istediğiniz yere gidersiniz.

 13. fuat diyor ki:

  değerli arkadaşlar bazı yorumları okurken hatret ediyorum. bir aileyi ayırmak ayrılığa mahküm etmek devlete yakışır mı nerede devlet saygınlığı ve ciddiyeti. bana dokunmaya bin yaşasın mantığını bırakıp birbirimize destek olmalıyız. hem şubat ayı yer değiştirme hakkını yok et, hem il emrini kaldır insaf. LÜTFEN MEB’E BASKI YAPIP SESİMİZİ DUURMAYA ÇALIŞALIM EN AZINDAN 30 EYLÜL BAZ ALINMALIDIR

 14. mehmet diyor ki:

  hepsine okey.. sınıf öğretmeni açığı olan illerin listesi varmı? hangi ilde kaç tane sınıf öğretmeni açığı var?eşim sınıf öğretmeni, bende 657’ye tabi bir memurum,tayin için tercihlerimi mart ayında yapıyorum , benim atamam haziran ayında belli oluyor, ve sınıf öğretmeni açığı olan illeri bilmediğim için kendime göre il tercihi yaptım, kısmetse temmuz ayında ilişik kesip tayinimin çıktığı ilde başlama yapacağım, sınıf öğretmeni olan eşim ise ağustos ayında tayin için tercih yapacak, eylül ayında tayininin çıkıp çıkmadığı açıklanacak, ben bu arada tayinimin çıktığı ilde çalışıyor olacağım, eşimin tayini açıklanacak; çeşitli sebeplerle ataması yapılmamış… eeee bizim burda ne kusurumuz var? ne günahımız var?

 15. dragon diyor ki:

  93’te yüksek lisans yapıyordum. 94’te öğretmeniliğe atandım. Tabii başka bir il olduğu için tez aşamasında yüksek lisansı bırakmak zorunda kaldım. Yıllar boyu İzmir’e tayin istedim. Bazen kadroya takılldım, bazen kontenjana ve bazen de eşimin alanına açık olmamasına. Tam 18 yıl doldu. Bir umuttur 240 puanlı ve 18 yıllık bir Anadolu lisesi öğretmeni olarak bekliyorum. Benden yılar sonra göreve başlayanlar İzmir’in tadını çıkarırken, ben ise alanımdan dışarıya kapalı olan Çorum’dan İzmir’e gidebilmek için çırpınıyorum. Sadece İlini değiştirebilmek için evlenen, ayrılan, yüksek lisansa başlayan, uyduruk sağlık raporlarının peşinde bidolu insan varken, benim İzmir’e gitmek için emekli olmam gerekecek. Benden onlarca yaş küçük uyanıklarda böyle sitelerden sosyal mesaj verecek veya zeka değerlendirmesi yapacak öyle mi? Senin zekan zaten vasatın altında olmasa böyle bir değerlendirmeyi yapacak cüreti ve ahlaksızlığı göstermezdin. Ben yeni tutumu benimsiyorum. Vicdan ve merhametten yoksun kişileri de aklı-selime davet ediyorum. Gönlünüze göre olsun.

 16. Öğrtmn diyor ki:

  Ayrıca sayın bakanımız öğretmenlerin bilgi ve becerilerinden en üst düzeyde yararlanmak için il ve ilçe emrini kaldırmış. Ücretsiz izne ayrılan öğretmenlerin bilgi ve becerilerinden nasıl yararlanmayı planlıyor? Şuna atıl olan öğretmenlere maaş vermemek için bu uygulamayı yürürlüğe koyduk demiyo da….

  İl emriyle gidersek çalışma oranımız o ildeki açığa göre %50. Yani %50 çalışabiliriz, %50 atıl olabiliriz. Ama ücretsiz izne ayrıldığımızda %100 atılız. Nasıl öğretmenlerin bilgi ve becerilerinden en üst düzeyde yararlanmayı planlıyor.

  İl emriyle gidersek şu andaki kadromuzun olduğu okul atamada açık gözükecek yerimize bir öğretmen atanabilir. Ücretsiz izne ayrıldığımızda kadromuzun bulunduğu okul açık gözükmeyecek ve o okula atama yapılmayacak. Peki öğrenciler ne olacak. Her sene başka bir ücretli öğretmende okuyacak…

 17. Öğrtmn diyor ki:

  Eşim öğretmen. Şırnak ta görev yapıyorum. 2 çocuğum var. EŞİM ŞIRNAK A TAYİN İSTESİN öyle mi? Bu çok mantıklı diyenler DİNLESİN…

  Daha 2 gün önce 5 yaşındaki kızımla olayların içinde kaldık (Okuldan dönerken). Bir tarafta taş atanlar diğer tarafta gaz bombası atan polisler. Kızımı korumaya çalışırken evdeki bebeğim gözümün önüne geldi.

  İl emri eşi öğretmen olanlara kalksın mantıklı diyenler: SİZİNLE ÇALIŞTIĞIMIZ OKULLARI DEĞİŞTİRELİM diyorum. Hadi… bu sizin için mantıklı ise, siz de mantıklı bir iş yapın okullarımızı değişelim.

  Tayinim çıkmazsa aylıksız izne ayrılacağım. Benim kadrom hep dolu gözükecek. Ücretli öğretmenlerle nereye kadar. Her sene çocukların öğretmeni değişecek. ( en azından benim öğrencilerimin). TABİ ÇOK MANTIKLI il emrinin kalkması ÇOOOOOOK!!!!!!!!

 18. öğretmen:( diyor ki:

  başa geçen amirler halka zulmedecek,iş ehil olmayanlara verilecek.işte bunlar kiyamet alametleriymiş sayin ömer dinçer’de bu alametlerden birisi işte bakalım daha neler çıkaracak yada gece rüyasında ne görecek

 19. öcal diyor ki:

  Biz batıda çalışan evli ve çocuklu öğretmen bir çift olarak,daha doğudaki memleketime tayin isteyecektik ama bu durumda benim tayinim çıksa bile eşimin puanı düşük olduğu için onunki çıkmayacak ve ben gideğim ama eşim kalacak geri de dönemiyeceğiz kabak gibi ortada kalacağız! İl ve ilçe emrine atanmanın kalkması çok ama çok saçma.

 20. hakkaniyet diyor ki:

  bakanımızda haklı ailelerinden ayrı kalanlar da haklı. aile huzuru elbette kaçıyor. ama il emrine verilerek çalışmadan para almakta doğru değil. ülke haksız kazançlar ve çalmalar sonucunda bu hale geldi. şimdi düzeltmek için atılan her adım bir yere dokunuyor ve avazı çıktığı kadar bağırıyor. Allah için yapıcı olan çok az insan var. ülkeyi düşünen çok az. her cebinde ki parayı kaybetmemek istiyor. devlet her kafaya göre iş yapamaz. ortak çözüm yolları üretmek lazım. seçilen insanlara KÖPEK diyerek hiçbir yere varılamaz. bu kafalar düzeltilmeli ilk önce.

 21. hasan YILMAZ diyor ki:

  sayın bakan bu kadar insanı mutsuz etmeye hakkınız yok yüzlerce kişiden beddua alıyorsun hak yiyorsunuz yaptığınız yanlışlardan dönünüz herkes ailesine kavuşsun

 22. kübra diyor ki:

  ben siirt pervarinin bir köyünde sınıf öğretmeniyim ağustos 2011 de atandım eşim deniz astsubayı il emri kaldırıldı ise ben hiçbir zaman görevime başlayamayacakmıyım eşimin görevi gereği hep batıda olmamız gerek buna nasıl bir çözüm bulacaklar asker eşlerine özellikle de denizci eşlerine yönelik bir uygulama yapılmayacak mı bu çok büyük bir haksızlık olur lütfen cevap yazın

 23. emrah diyor ki:

  yıllarca eş durumu atamalarını bahane ederek türküyenin en güzel yerlerinde norm kadrosu fazlası olan yine öğretmenler değilmi doğuyu boşaltın batıya yerleşin sonra benim suçum ne eşimden çocuklarımdan ayrı kalayım de o zaman bundan sonra böyle bir durum olduğunu bilerek atanmayı göz önünde bulundurun yemiyorsa çalışmayın bu şekilede öğretmenin toplumdaki değerini itibarını sıfıra indirdiniz ..

 24. eş durumu diyor ki:

  bence özür gurubu eş durumu atamalarında 30 eylül baz alınmalıdır..yoksa çok öğretmen mağdur olacaktır..30 eylül baz alınmalıdır..lütfen sesimizi duyurunuz…

 25. adem aydın diyor ki:

  657 ye tabi devlet memuruyum ve eşim sınıf öğretmeni. zorumlu olarak 4 doğu ataması buna karşılık en az 4 batı ataması görüyorum. iki doğu görevi yaptım. ikisindede eşimden ayrı kaldım. batıda da aynı sıkıntı. yahu arkadaş hangi devlet memuru doğuya 4 defa zorumlu atama görüyor. ben ve benim gibi olan birsürü insan var. ayıp yahu ayıp. bu milletin ahı bir gün zulüm yapanlardan çıkar inşallah. Allah korkunuz yokmu ya…

 26. bilgin avcı diyor ki:

  bakan öğretmenlerin sıkıntılarını çözeceğine daha öğretmenlerin tepesine biniyor.bu kadar insan atanabilmek için okadar sıkıntı çekiyo bari atandıktan sonra sonra önlerini tıkamayın.böle insafsızlık olmaz.öğretmenlik mesleğini ayağa düşürdüler iyice yazıklar olsun!!!

  • ceylan diyor ki:

   Bakanımız belli ki eşi ve çocuğu ile aynı yerde yaşıyor. Biz yaşamasakta olur heralde. her gün yeni bir şey çıkarılmaz ki adamlar kafalarına göre hareker ediyorlar neye göre davranacağımızı bilmiyoruz . bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor. bugün yapmayacagız dediğini yarın yapıyo yakında yeni kural getirir herkes kendi okulundan evlensin diye . Allah yaptıklarınızın hesabını elbet soracak .Ankaradan konuşmak kolay acaba kendi çocuklarını bir günlüğüne gönderirmiler doğuya merak ediyorum?

 27. öğretmen:( diyor ki:

  MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İnsan KaynaklarıGenel Müdürlüğünün B.08.O.İKG.0.01.00.00-903- £ 1 3 / ^ 5 8 2/5/12/2011 sayılı yazısına göre 2012 Ağustos döneminden itibaren eş durumu atamalarında il ve ilçe emrinin kaldırıldığı ve atamaların hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacağı bildirilmektedir.Ancak aralık ayında yapılan atamalarda eş durumu yapılmış olup bu yazının tarihinin bu atamadan önce olduğu görülmektedir.Aralık ayında yapılan atamalarda bu uygulamanın yapılıp ağustos ayında yapılmaması büyük bir haksızlık ve günahtır.Dİğer kamu kurumlarında eşlerin birbirlerine kavuşması kolay bir şekilde yürürken Bakanlığımızda çalışan eşlerin birbirine kavuşmalarının önüne geçmek için her türlü uygulamaya gidilmektedir.Öğretmen olmak suç mudur?Bu uygulama ile gözü yaşlı binlerce insanın günahına girileceği bilinmemekte midir?Eğitimde kaliteye önem veren bakanımız ve bakanlığımız birbirinden ayrı olarak psikolojileri bozulmuş bir şekilde çalışan personeliyle ne derecede verimli olmayı düşünmektedir?

  Çok değerli devlet büyüklerimiz ve sendikalarımız.Nasıl ki Sayın Bakanımız Ömer Dinçer şubat ayı özür grubu atamalarını önce yapmayacağım deyip bu yanlıştan dönerek bu atamaları il ve ilçe emrine göre gerçekleştirdiyse ağustos atamalarında bu uygulamanın yapılmasını haklı olarak istiyoruz.Lütfen sesimizi duyun ve bu yanlıştan dönülmesi için gereğini yapın.

  Bu uygulamanın yapılmaması için elinizden geleni yapacağınızı umuyor ve iyi günler diliyorum.

  Adresler

  Cumhurbaşkanlığı : cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

  Başbakanlık : bimer@basbakanlik.gov.tr

  Kemal Kılıçdaroğlu: kemal.kilicdaroglu@tbmm.gov.tr

  Türk E.Sen Başkanı : gds@turkegitimsen.org.tr

  Eğt. Bir Sen ” : agundogdu@egitimbirsen.org.tr

  Eğitim Sen : bilgi@egitimsen.org.tr

  Muharrem İnce : muharrem.ince@tbmm.gov.tr

  Ömer Dinçer : omer.dincer@tbmm.gov.tr

  Fatma Şahin (Aile ve Sosyal Poltikalar Bakanı): fatma.sahin@tbmm.gov.tr

  Abbas Güçlü Temsilcisi:hayalaydede@ttmail.com

  Tüm Milletvekillerin Mail Adresleri:http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/mv_e_posta_sd.uye_e_posta

  Lütfen Güncel Tutalım

 28. kadir diyor ki:

  sizin tuzunuz kuru. Aile hayatını bitiren bu gelişmeyi çıkaran ve işinin ehli olmayan öğretmeninin ruhsal halini bilmeyen malesef sayın bakan BİTİRNDİN AİLEMİZİ, BİTİRDİN MUTLULUKLARI. Şimdi nasıl dersini anlatır eşinin yanına gidemeyen öğretmen, nasıl bir ruha halindedir. Ama nerden bileceksin. BİLEBİLSENiz ailenin ehemmiyetini bowling oyununda dereceye giereceğine sevinirken ,AİLE ne demek bilebilseniz.. ama nerde…….

 29. öğretmen:( diyor ki:

  il emri kaldırıldığı zaman eşler 3 yıl ücretsiz izine ayrılabiliyor deniyor,peki bu öğretmen 3 yıl izne ayrılırsa yerine kadrolu öğretmen atanamaz,buna istinaden yerinin doldurulması ücretli öğretmen tarafından yapılacak,bu ücretli öğretmen her yıl değişecek.sayın meb bakanın amacı öğrencileri mağdur etmemek ise bu durumda öğrenciler mağdur olmayacakmı?
  asıl mağdur olan bizleriz.

 30. kaka diyor ki:

  sayın bakan il emrini kaldırdım deme direk eş durumunu kaldırdım de daha iyi bence . insaf edin biraz ya günah insanlara tamam sene de bir defa yap ama il emrini kaldırma yazık etme bunca insana :(((

 31. TUĞBA-TUĞBA-TUĞBA diyor ki:

  sayın bakan ‘kim ister çocuğunun öğretmensiz kalmasını’ demesini biliyor,ama ‘kim ister evladından ayrı kalmak hangi çocuck ister anne babasından ayrı kalsın’ demiyor aileye verdiği önem ortada aile olmazsa hiç bişey olmaz bunun farkında değil yada işine öyle geliyo

 32. sıkıldım öğretmenlikten diyor ki:

  bu camianın hakiketen artık suyu çıktı. bu hükümet geldi geleli bir adam gibi bakan koymadılar bu eğitimin başına.. bu durumda hükümetin eğitime değerini gösteriyor zaten…

 33. melek diyor ki:

  Emekleriyle vatanı tutan öğretmen türlü zorluklarla mağdur ediliyor.Bakanın öğretmenlerden aldığı ahı yeri göğü inletir oldu ama onda kul hakkı korkusu yok…Allahından bulsunlar…

 34. Sefa Eyüpoğlu diyor ki:

  Ben Samsun’da Özel Bir Anaokulu’nun Sahibiyim. Eşim Okul Öncesi Öğretmeni. 2006 yılında mezun olan eşim 10 yıldır bizi yöneten hükümetimizin milli eğitim politikaları sayesinde 2011 Temmuz atamalarında Bingöl’e atandı. 5 yıldır atanamayacak kadar bilgisiz, beceriksiz, üniversiteyi kazayla kazanıp bitiren eşimi atayıp, bu kadar yetersiz birini 5 yıl sonra, öğretmen yapanlardan Allah razı olsun!!! Bilmeyenler için Özel kreş ve anaokulları, sosyal hizmetlere bağlı olanlar (başbakanlığa) ve MEB’e bağlı olanlar diye ikiye ayrılır. Neden bilinmez ikisinin de işleyişi, hizmeti aynı olduğu halde 5 yıl Sosyal Hizmetlere bağlı özel kreşte sorumlu müdürlük yapan eşimin MEB’e bağlı bir özel kreşte hizmet yapmadığı için geçmişteki 5 yıllık yaptığı görevlerin hizmet puanına hiç etkisi olmadığını öğrendim. Güzel ülkemde saçmalık çok şaşırmadım…
  Sayın Bakan il emrini kaldırmış… Kaç kişi mağdur ki 300 – 500’dür O’na göre… Bütün mağdur ettikleri hep 300 – 500 kişi oluyor. Sadece Bingöl Öğretmen Evine gidip bir ziyarette bulunsun eşinden çocuklarından kaç öğretmen ayrı yaşıyor bir baksın. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp… Aman bizde ne kadar çok şey istiyoruz 5 yıldır atanamayan beceriksiz birini bu Bakan öğretmen yaptı, birde istediği yerde mi çalıştıracak O’na göre hava hoş, bu şartlarda atanmayı bekleyen çok öğretmen adayı var, istifa etsin beğenmiyorsa…
  Sayın Bakan 1500,00 TL verdiğin öğretmen eşim, 2 kişilik odaya sadece yatak ücreti aylık 450 TL ödüyor. 200 TL okuluna gidip gelmek için servise ödüyor. Aylık 600 TL ile karnını doyuruyor. Geriye kalan 250 TL ile de ne yapıyor bilmiyorum.
  Sayın Bakan iyi hesap yapıyor nasıl olsa dışarda çalışsa da elinde birşey kalmıyor, evinde otursa da. İl emri yok, evde otursun diyor. 5 yıl bu devletin sana bir yerde görev vermesini bekle ancak bedel öde 2 yaşındaki çocuğunu bırak, eşini, aileni bırak. Ya iş ya ailen seç bakalım diyor Sayın Bakan.
  Sayın Bakan herkesi kandırıyor, milyonlara yalan söylüyor. Sen Temmuz’da ataması yapılan öğretmene 5 Eylülden önce işlem yaptırmadın. 5 Eylülden önce geçen yıl atanan hiç bir öğretmene işlem yaptırmadın. Şimdi diyorsun ki; 31 Ağustosu baz alsam 1 Eylüldekiler var, 1 Eylül’ü alsam 2 Eylüldekiler var. 15 Eylül’ü baz al bak kimse kalıyor mu??? Dürüst ol insanları kandırma…
  Ben bir babayım; 2 yaşında kızım annesinden ayrı. O çocuk kaç sene annnesiz kalacak. Başbakanım bağırıyor 3 çocuk 3 çocuk diye. Sen Türk ailesinin temelleriyle oynuyorsun. Yetim çocuklar mı istiyorsun. Bu tehlikeli oyunlardan vazgeç yoksa benim gibi daha çok insanı kaybedersiniz. Sana %49’u veren bu asil millet sana %0,9’u da vermesini bilir. Daha önce çok örnekleri mevcut. Bu yetim, öksüz bıraktığınız çocukların vebali çok ağır olur, kaldıramazsınız Sayın Bakan.

 35. kardelen diyor ki:

  eş durumu özrü ataması 30 eylül 2012 de olsun ki ayrı olanlar kavuşsun bakan sesimizi duysun artık.

 36. MURAT diyor ki:

  PEKİ BAKANIM BEN NEVŞEHİRDEYİM EŞİM MUŞ MALAZGİRT DE İL EMRİNİ KALDIRDIN HER İKİMİZDE EŞ DURUMU İSTEDİK GELEMEDİK BENİM PUANIM YETMEDİ EŞİMDE YENİ BAŞLADI ONUNDA YETMEDİ BİZ SINIF ÖĞRETMENİYİZ VARSAYALIM NE OLACAK SÜREKLİ AYRI MI KALACAĞIZ ZATEN ATANMAK İÇİN YAŞIMIZ 32 OLMUŞ BUNA GERÇEKTEN RAZI MISIN…NE KADAR AYRI KOYABİLİRSİN Kİ..BAŞAKA YOLLAR İLE DOGUDAKİ KAÇIŞI ÖNLE MAAŞ ARTIK DAHA CAZİP HALE GETİR BÖYLE İNSANLAR AYRI KOYULMAZ AYIP VE GÜNAHTIR. AKŞAM NASIL YATIYORSUN HUZURLU ŞEKİLDE EŞİNLE BİR DÜŞÜN…

  • erkan koruyan diyor ki:

   sayın bakanım ben yenı evlendım.esım yenı öğretmen oldugu için puanı benım oldugum ıle gelmesıne yetmiyor.eşimin tayınının cıkması ıcın en az 5 6 sene calısması gerekıyor.sızın bu cıkardıgınız kanunla,esımden 6 sene ayrı kalacagım.bu aıle hayatına aykırı bır durumdur.senelerce unıversıte kapılarında,sonrada kpss ızdırabıyla cebellesıp durduk.sımdı ıse cıkan kanunla ayrı kalmak zorunda bırakılıyoruz.sızlerde bızım temsılcılerımız olarak bunların farkındasınız.sızın bu yaptıgınız ne ınsanlıga ne muslumanlıga nede vıcdana yakısır degıldır.sızler orada aılenızle bırlıkteyken bız oğretmenler neden aılemızden uzak kalmak zorunda bırakılıyoruz.sızler cocuklarınızdan bır kac gun bıle ayrı kalamazken bızler sadece yuva kurmak ıcın senelerce beklemek zorundayız.sızler bızım temsılcımız deıl egosunu tatmın etmek ısteyen topluluktan baska bısey deılsınız…

 37. hülya diyor ki:

  Sizin eşiniz yanınızda sıkıntınız yok sayın bakan ben şuan köyde görev yapıyorum hergün 30 km.gidip geliyorum haziranda cocuğumuz olacak ben o cocuğa nasıl bakacam zaten atandığım zaman göreve başlatsaydınız bunları yaşamıyacaktım ben ne diyeyim bir şey yaparken biraz mantıklı yapın insanları mağdur etmeyin..

 38. Ceylan ŞENTEKİN diyor ki:

  Millet uyuyor mu? Niye herkes bu kadar tepkisiz bu ne rezalet ya elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz allah aşkına birileri bir şeyler yapabiliyorsa lütfen yapsın… O kişinin ya da kişilerin hayrına biz de kurtuluruz. Ne yapılabilir ki sendikalar desen bir işe yaramıyor, hukuk desen kendi öz kurumunu savunmaktan aciz. Bizim halimiz nice olur. Allahım ya bizi al ya da şu SAYIN BAKANI…Allah yardımcımız olsun..

 39. hoca diyor ki:

  bize yaşattıklarını evlatlarında çekersin inşallah ömrün boyunca yüzün gülmesin inşallah…

 40. hasan diyor ki:

  BAAS çı yönetimlerin politikaları gibi..Bu adam nerden geldi bu bakanlığın başına çöreklendi.Başbakan çok mu aradı bu adamı.Finans kurumu yönetir gibi eğitimi yönetmeye çalışıyor.

 41. dayı diyor ki:

  gerek yok bir iyilik istemiom buna da kabul yeter ki bir daha olumlu olumsuz bir sey çıkmasın

 42. mustafa onur diyor ki:

  sayın bakan işletme ile ilgili her türlü donanıma sahip ancak unutulmasın ki milli eğitim bakanlığı bir işletme değildir bence sayın milli eğitim bakanı aklını başına devşirmelidir daha ağır konuşmak istiyorum ama kendileri bunu bile hak etmiyorlar…

 43. mustafa onur diyor ki:

  sayın ömer dinçer tek bişi söyliyeceğim milli eğitim yerl yönetim yani bir belediye değildir bakanlıktır orada ama bunları kime söyküyoruz öğretmenlik yapmamış birine böyle bir bakanlık verirseniz olacağı budur…

 44. GÜL diyor ki:

  ömer dinçer suyunu ısıtıyor.kazanın altına biraz daha odun atıyor …….çocuğu.

 45. arzu diyor ki:

  “eşi öğretmen olanlar” ifadesi geçiyor sürekli. peki eşi öğretmen olmayanlar ne olacak anlayan var mı?

  • dayı diyor ki:

   eşi öğretmen olmayanlar hiç önemli değil öğretmen olanı adam yerine koymuolar biz hiç konuşmayak

 46. ceyda diyor ki:

  bu saçma sapan uygulamaya bır an once son verılsın bu ne demek eslerımızdendaha ne kadar ayrı kalacagız.omer dıncer ne yapacagını sasırdı o bence sahte nıkahla kacıpgıdenlerı gerıgondersın once bızle ugrasmasın

 47. mehmettferhatt diyor ki:

  Bunlar ne yapmaya çalışıyor bir türlü anlamıyorum. Tamam hiç kimse devletimizin zarar görmesini, eğitim-öğretimin aksamasını istemez ama devlette biraz olsun sosyal devlet olmali. Türkiye de sosyal devlet, ailenin korunması sadece anayasa da geçen bir cümleden ibaret. yapılan bu değişikliklerin eğitim öğretimin aksamamasıyla nasıl bir ilgisi var. sadece öğretmenleri doğuya mecbur bırakmak istiyorlar. tamam öğretmen doğuda da çalışsın o zaman hakkını verin. siz öğretmeni tek başına şırnağın mezrasına atacaksın, evliysen bile puanın yetmezse gelemezsin diyeceksin ve ondan verim bekleyeceksin. bekleyemezsin sayın bakan. eğer bu yapacam dediklerini yaparsan doğudan hakkı olduğu halde gelemeyen öğretmen kaderine küser ve sizin gibilere lanet ederek psikolojisi bozulur, işini doğru düzgün yapamaz olur ve asıl o zaman eğitim-öğretim aksar. o zaman mutlu olursunuz her halde…

 48. tuğba diyor ki:

  ben 1,5 yıldır evimden, eşımden ayrıyım afyonun bir köyünde öğretmenlik yapıyorum, buranın doğudan bir farkı yok sadece terör dışında fakat batı diye köy okulunda olmama ragmen aldıgım hızmet puanı 12 ben bu puanla nasıl eşimin yanına gidebılırım. haksızlık bu o zaman 3-4 yıl daha burda kalmam gerek nasıl adelet bu. böyle evinden çocugundan ayrı olan mutsuz öğretmenden verim beklemeyiniz sayın bakan, sendikaların ve Sayın Başbakanımızın buna müdahale etmesini istiyorum. böyle eğitim, böyle bakanlık olmaz. il emrini kaldırırsan o zaman eş özrüne başvuran öğretmen sayısı kadar ilde kadro aç.

  • dayı diyor ki:

   hocam sana bende bir cevap yok ama bu yönetmeliği çıkaran herhalde kocanı boşa ve kendi çalıştığın yerde birini bul çoçukların önemli değil yeniden yaparsın derler ben de Allah yardımcın olsun derim :((((

 49. pınar diyor ki:

  Eş durumu tayinleri bir kez yapılacak,eylül gibi çok geç bir zamanda olcak,il emri kaldırılacak,bunun ailenin korunmasıyla ilgisi nedir peki…Haziranda evlenen bir çift aylarca bekleyecek mi tayin için,üstelik garantisi de yok,üstelik eş atanamassa diğeride doğuya gidecek.Biz zaten doğuda çalışıyoruz 6 senedir.Şimdiye kadar bu şekilde ataması yapılan onca insanın ayrıcalığı neydi?Neden şimdiye kadar yapıldı?

 50. halil öncü diyor ki:

  sayın bakan yaptığınız haksızlıktır. sizleri allaha havale ediyorum. eşimde üç yıldan beri ayrı yaşıyorum. sözleşmeliden istifa etti kadrolu hak kazandı. ama ataması geçen ağustosta yapıldı. maaş vermemek için eylülde başlattılar. ve eğer bu yaz dönemindeki atamalarda eylül ayı baz alınmazsa eşim bir yılda doğuda kalmış olacak. bakanlık için bunun fazla bi şey ifade etmiyordur. ama bizim gidi onlarca kişinin mağdur olduğunu biliyorum. il emrinide kaldırdın sayın bakanımız. bilmiyorum tek dileğim atamalar olsun eşler bir araya gelsin. yapmazlarsada tek diyebileceğim, allah onlara bizim çektiğimiz üç yıldan beri sıkıntıyı onlarada yaşatsın …

 51. halil canlı diyor ki:

  Allah ***** verir inşallah yattığın yerden kalkamazsın bütün öğretmenlerim bedduasını ala ala gebereceksin ******* adam.

 52. DENİZ diyor ki:

  Seni Allah’a havale ediyorum sayın bakan..Geldiğin günden beri hayatını kararttın biz öğretmenlerin! Sayende artık gece rahat uyuyamayacağız,acaba yarın nasıl bir açıklama yapacak diye düşünmekten!!!Sen rahat uyu ama yatağında!

 53. Eren diyor ki:

  Allah Belanı verir inşallah senin Sayın Bakan!

 54. buket diyor ki:

  bu bakan ne yapıyor böyle biri bunu görevden alsın ya. ne demek ben yeni atandığım için doğal olarak puan üstünlüğüm yok ve ben bir anne olarak 1.5 aşındaki çocuğumdan ayrıyım nasıl kavuşacağım oğluma ve eşime soruyorum ya. ve sonra ben bu psikolojiyle nasıl verimli bir öğretmen olabilirim acaba. sözde öğrencileri düşünüyorlar.buna çocuk bile güler ya

 55. e t diyor ki:

  bu sadece bakanlıkta çalışıp eşim öğretmen olanlar için değil mi benmi yanloış anladım?

 56. zeynep diyor ki:

  Eşi öğretmen olmayanların aile bütünlüğü nasıl korunacak peki????????????

 57. hidayet hoca diyor ki:

  çok iyi bir uygulama.neden derseniz.çünkü biz bu sene şahit olduk .öğretmen merkeze il emrine atandım diye 15. km uzaklıkta ilçeye veya kasabaya görevlendirmeye gitmiyordu.il de 5 saat dersle yetiniyordu.

  • buket diyor ki:

   tek bir örnekten yola çıkarak güzel bir uygulama diyemezsiniz buna.burda mağdur durumda olan binlerce insan var.çoluğundan çocuğundan ayrı olan……..

  • Eren Cankurt diyor ki:

   Hocam Allah aşkına iyi bir uygulama demeyin bir de

  • fikret diyor ki:

   sayın ‘hidayet hoca’ siz böyle bir uygulamaya iyi derseniz.bize bu tür uygulamalar haktır efendim.karşı çıkacağınıza destek oluyorsunuz.yada sizin eşiniz ve çocuğunuz yanınızda veya sizin ne bir eşiniz ne de çocuğunuz var.bizlere atandığımız yerleden emekli oluncaya kadar ayrılmayacağımıza dair bir sözleşme imzalatmadılar.aile bütünlüğü sadece anayasada bir madde olarak kalmamalı.lütfen çok iyi bir uygulama dediğiniz durumun ne kadar insanı mağdur ettiğini göz önünde bulundurunuz.

 58. esra yaman diyor ki:

  böyle saçma sapan bir şey olamaz.neye dayanarak böyle bir yazı yazabilir meb..ne demek il emri yok.ne demek ücretsiz izine ayrılsın.hemen dava açılmalı….bütün sendikalar derhal bu işe el atmalı.böyle hukuksuzluk görülmedi..

 59. Muharrem diyor ki:

  Hocam bu Ömer DİNÇER , bu işi biliyor :) İl emri kalkmış ama , en önemli bomba şu bence : her ikisi de öğretmen olan eşler puan yetmezse doğuya tayin istesinler diyor . Amacınız aile bütünlüğü ise buyrun size bütünlük diyor adam. Bu durumda diğer meslek grupları revaçta olacak. Eşi öğretmen olanlar epey puan toplamayı bekleyecekler maalesef

 60. Ceyda Bozkurt diyor ki:

  Haydi bu demek be !!! Bu bakan ne yapmaya çalışıyor. İl emri kalkamaz, olmaz böyle bir şey, dava açarım !!!

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.