MEB’den E-Etüt Projesiyle YGS LYS’ye Canlı Yayında Hazırlık İmkanı

Salı, 21 Şubat 2012, 15:11 | YGS LYS | 2 Comments
by admin

Öğrenciler sınavlara canlı yayınla hazırlanacak

Milli Eğitim Bakanlığı Aracılığıyla Canlı Yayınla Sınavlara Online Hazırlık : E-Etüt

Milli Eğitim Bakanlığı’nın YGS ve LYS sınavlarına girecek öğrencilere kolaylık sağlamak amacıylahazırladığı E-Etüt Projesi, pilot il seçilen Samsun’da başladı.

Bakanlığın bilgi işlem grup başkanlığı koordinesinde hayata geçirilen uygulamanın ilk etabında matematik ve kimyadan sınavlarahazırlık dersleri veriliyor. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün web sayfasından veya http://konferans.meb.gov.tr/samsunetut adresinden ulaşılabilen internetten canlı etüt yayınını takip eden öğrenciler öğretmenlereonline üzerinden soru gönderebiliyor.

Sınavlara hazırlanan öğrencilere kolaylık sağlayan E-Etüt uygulaması, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri saat 18.00–21.00 arasında yapılıyor. Sistemhakkında bilgi veren Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora, yakın zamanda fizik, biyoloji gibi sayısal derslerin yanı sıra sözel derslerin de projeye ilave edileceğini söyledi. Uygulamanın öğrencilere ders tekrarı olmasının yanında soru sorma imkanıyla öğrenilen bilginin pekiştirilmesini sağlayacağını ifade eden İl Müdürü Cora, velilerin ve öğretmenlerin öğrencileri projeye yönlendirmesinin faydalı olacağını kaydetti.

Samsun İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora, “Ülkemizin Bilgi Toplumu Stratejisi’nde bilişim teknolojilerinin eğitim sistemimizdeki kullanımı ile ilgili olarak ‘bilgi ve iletişim teknolojileri eğitim sürecinin temel araçlarından biri olacak ve öğrencilerin, öğretmenlerin bu teknolojileri etkin kullanımı sağlanacaktır.’hedefi yer almaktadır. Bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığı’nın koordinesinde ilimiz pilot il seçildi ve müdürlüğümüzde e-Etüt Merkezi kuruldu. Öncelikle 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak, YGS ve LYS’yehazırlık olması düşünüldü ve matematik ile kimya derslerine başlandı. Fizik, biyoloji gibi sayısal dersler ile sözel derslerde projenin işleyişine göre e-etüt projemize ilave edilecektir.” dedi.

Projede görev alan kimya öğretmeni Emel Akyol Kas ise online olarak ders anlatmanın sınıftakinden daha fazla dikkat gerektirdiğini vurguladı. Kas,özelliklede iyi bir Türkçe kullanmanın önemli olduğunu, projede yer aldığı için sevinçli olduğunu ifade etti.

MEB Samsun E-Etüt Projesi YGS LYS Hazırlık 2012, E-Etüt YGS LYS Canlı Yayın Online Hazırlık Sitesi

Cihan- 21 Şubat 2012

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "MEB’den E-Etüt Projesiyle YGS LYS’ye Canlı Yayında Hazırlık İmkanı"

  1. zeliha dedi ki:

    istanbuldan katılanabilirmi

  2. zeliha dedi ki:

    başka illerden katılınyormu

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.