Mevlana Nasreddin Hoca Gibi Türk Büyükleri Niçin Birer Değerdir

Çarşamba, 14 Mayıs 2014, 21:45 | Genel | 5 Comments
by ozden

Türk Büyüklerinin Topluma Katkısı, Mevlana Nasreddin Hoca Gibi Türk Büyükleri Niçin Birer Değerdir

Her milletin ulusun kültürel hayatına katkıda bulunan ünlü isimleri vardır. Ülkemizde de Mevlana, Yunus Emre, Nasrettin Hoca gibi birçok Türk büyüğü bulunmaktadır. Bu isimler yaşadıkları dönemlerde ortaya koydukları ürünler ve düşünceleri ile topluma yön vermişler ve bu sayede isimlerini tarihe altın harflerle kazımışlardır.

Türk büyüklerinin her biri kendi alanlarında başarı sağlamışlar ve geniş kitleleri etkilemişlerdir. Bu etki o kadar büyüktür ki günümüzde bile onların isimleri unutulmamış hala büyük bir değer olarak anılmaktadırlar. Bir ülkede yetişmiş ilim ve kültür adamlarının fazlalığı o ülkenin kültür zenginliğini gösterir. Bu isimler sadece bizim ülkemizde değil, diğer dünya ülkelerinde de tanınmakta ve bazıları oralarda da sahiplenilmektedir.

Büyük Türk bilginleri ve sanatçıları her zaman saygı ile anılması gereken kişilerdir. Çünkü onlar toplumumuzun kültür seviyesine katkıda bulunmuş ve kültürün gelişmesini sağlamışlardır. Unutmamak gerekir bir bir milletin en büyük varlığı kültürel değerlerdir. Bu nedenle bu kültürel değerlere sahip çıkarak toplumun devamlılığını sağlamak gerekmektedir.

Türk Büyüklerinin Toplum için Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Mevlana Nasreddin Hoca Gibi Türk Büyükleri Niçin Birer Değerdir"

 1. burak dedi ki:

  işime yaradı teşekkürler çok yardımcı oldunuz bilgisayarınızı virüslerden korusun yarabbim meltemin dediği gibi…

 2. meltem karaoğlu dedi ki:

  işime yaradı arkiler yazanın klavyesi dert görmesin bilgisayarını virüslerden saklasın allah

 3. Ahmet Ünal Ün dedi ki:

  Ellerinize sağlık.

 4. elif dedi ki:

  teşekkürler

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.