Mhp Ali Uzunırmak Kimdir Hayatı

Salı, 7 Şubat 2012, 18:13 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

22 Mayıs 1958’de Aydın ili Atça Bucağında hayata gözlerini açtı. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Naciye’dir. Çiftçi ve işadamı; İlk ve Ortaokulu Atça’da, Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünü Devlet parasız yatılı olarak Aydın’da bitirdi. Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümünde okurken 12 Eylül 1980 Askeri darbesinde MHP ile ilgili soruşturmalar nedeniyle son sınıftan terk etmek zorunda kaldı.

Yüksek öğrenim yıllarında Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticiliği –Ankara Ülkü Ocakları Başkanlığı ve MHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlıkları yaptı.1993 yılında MHP Merkez Yürütme Kurulu ve Genel Muhasip Yardımcılığına seçildi.1997 yılına kadar Genel Muhasip Yardımcılığı, 1997 yılında Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1995 seçimlerinde Aydın’dan MHP 1’ci sıradan seçimlere katıldı. Milletvekili seçilecek oyu aldı, fakat MHP Türkiye barajını aşamadı. 1999 seçimlerinde MHP 1’ci sıradan Aydın’dan milletvekili olarak seçildi ve 21’ci dönem Aydın Milletvekili olarak görev yaptı. 2002 seçimlerinde de yine 1’ci sıradan aday oldu ve yine seçilecek oyu aldığı halde MHP ülke barajını aşamadığından seçilemedi. 2007 seçimlerinde Aydın’dan 2’inci sıradan yeniden milletvekili seçildi.

TBMM’de, Plan Bütçe Komisyon üyeliği, Tarım Komisyonu, Zeytinyağı Komisyonu, KİT Komisyonu gibi araştırma ve ihtisas komisyonlarında görev yapan Uzunırmak, halen Spor kulüplerinin Sorunları ile Sporda Şiddet Sorununun Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Aydınspor Başkanlığı ve Beşiktaş Spor Kulübü yöneticiliği de yapan Uzunırmak, doğduğu Atça Beldesi’nde, babasının adını taşıyan Hadıloğlu İbrahim Uzunırmak İlköğretim Okulundan dereceyle mezun olan öğrencilerle, Aydın Sanat Okulu Mezunlar Derneği ve Yağmur Damlası Derneği gibi kurumlarla ilgilenmekte ve destek sağlamaktadır.

Halen TBMM 23. Dönem Aydın Milletvekilli olan UZUNIRMAK; iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmekte olup, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Mhp Ali Uzunırmak Kimdir Ali Uzunırmak Kimdir Mhp Mhp Ali Uzunırmak Hayatı Mhp Ali Uzunırmak Biyografisi Ali Uzunırmak Ali UZUNIRMAK, 22 Mayıs 1958’de Aydın

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.