Mikrodalga fırını kim icat eddi, Mikrodalga fırının icadı

Salı, 17 Ocak 2012, 22:42 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Mikrodalga fırının icadı,
Mikrodalga fırını kim buldu,
Mikrodalga fırın ne zaman bulundu

Percy LeBaron Spencer’ın mikrodalgaların mutfakta kullanım potansiyelini, cebindeki çikolatalı fıstıklı gofreti erimiş halde bulduğunda keşfettiği söylenir; mikrodalga yayan ve magnetron adı verilen bir aygıtın önünden az önce geçmiş ve çikolatayı eriten şeyin o olup olmadığını araştırmaya karar vermiş. İçi boş magnetron,1940‘ların başlarında, Sir John Randall ve Dr. H.A.H. Boot adlı fizikçiler tarafından, uçak radarlarında kullanılacak mikrodalga üretme aracı olarak geliştirilmişti; İki fizikçi, icatlarının patentini 1947‘de alacaktı. Bu yeni radar teknolojisi, savaş dönemi müttefiki ABD ile paylaşıldı; Başkan Roosevelt, kavite magnetronunun taktik öneminin çok iyi farkına vararak, onu “Kıyılarımıza ulaşmış en iyi kargo” olarak tanımladı.

——————————————————————————————————————————-

Mikrodalga fırını kim icat eddi, Mikrodalga fırının icadı Mikrodalga fırının icadı, Mikrodalga fırını kim buldu, Mikrodalga fırın ne zaman bulundu Percy LeBaron Spencer’ın mikrodalgaların mutfakta kullanım potansiyelini, cebindeki

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.