3:12 am - Çarşamba Eylül 20, 2017

Milletvekili Seçilme Yaşı

Perşembe, 2 Mart 2017, 19:37 | Bilgi Paylaşımı | 3 Comments
by admin

Milletvekili olma yaşı kaç ? Türkiye’de milletvekili olma yaşı  şu anda 25 , ancak Başbakan seçilme yaşını 18’e indirmek istediklerini söyledi. Milletvekili seçilme yaşı kaç ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Yıldız Teknik Üniversitesi’nin açılış töreninde genç siyasetçilere bir müjdenin sinyalini verdi.

Erdoğan, açılış töreninde gençlere eğitimin ve İstanbul’un öneminden bahsederken yinegençlere yönelik olan siyasi bir gelişmeyi de ilk defa dillendirdi.

Erdoğan, ülkenin geleceğinin gençlere yapılacak eğitimler üzerinden şekilleneceğini belirtirken, batılı ülkelerdeki siyasi oluşumları örnek göstererek, ” Biz seçilme yaşını 30’dan 25’e indirenekadar bizlere bir sürü hendek atlattılar. Ben ilk defa burdan 18 yaşına seçme hakkı verenlere sesleniyorum, gelin 18 yaşına seçilme hakkını da verelim tıpkı batılı ülkelerde olduğu gibi” dedi.

Kaç yaşında milletvekili olunur olabilirim, Türkiye’de milletvekili seçilme yaşı 2016 2017 , Milletvekili olmak için kaç yaşında olmalıyız

Şu anda Türkiye’de milletvekili seçilme yaşı 25 ‘tir.

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Milletvekili Seçilme Yaşı"

  1. Aziz temiz dedi ki:

    O kadar deyil artık on sekiz yaşindaki bi genç ne anlar devlet yönetmeden iki yıl millet vekilliği yapar emekli olur bu millet versin siz Maaş verin ayıp bu milleti enayi yerine almayın tamam bende evet diyorum ama Seçilme yaşi 25 kalmalıdır

  2. ömer dedi ki:

    evlenme yasini bile 18 daha bunlar cocuk diyoruz demekki vekillik okadarda onemli birsey degil oluversin deniyor ben hayir diyorum.

  3. Ruchan dedi ki:

    Lütfen 18 yaşına indirin

Yorum Yazın