Milli Bayramlarımızın Birlik ve Bütünlüğümüze Ne Gibi Katkıları Vardır

Perşembe, 22 Mayıs 2014, 18:20 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Milli Bayramların Topluma Faydaları, Milli Bayramlarımızın Birlik ve Bütünlüğümüze Ne Gibi Katkıları Vardır

Bayramlar bir milletin en önemli kültürel faaliyetleridir. Çünkü bayramlar bir ülke için büyük önem taşıyan belirli günlerin anılması ve sonsuza kadar yaşatılmasının en etkili yoludur. Bu nedenle bir toplumun tüm fertleri bayram kutlamalarına katılmalı ve bu sayede millî kültürün devamlılığı sağlanmalıdır.

Ülkemizde her yıl milli ve dini olmak üzere iki yarı türde bayram kutlanmaktadır. Milli bayramlar ülkenin kuruluşundan bu yana ülkemizin temellerinin atılmasında etkili olan günlerin kutlandığı bayramlardır ve bu bayramlar devlet eliyle resmi olarak kutlanır. Cumhuriyetimizin devamlılığı açısından bu bayramları coşku ile kutlamak çok önemlidir.

Milli bayramlarda ülkemizi ayakta tutan ve bugüne gelmemizi sağlayan önemli günler saygı ve sevinç ile anılır ve yurdun çeşitli yerlerinde kutlamalar yapılır. Bu sayede ulusun tüm fertleri bir araya gelir, bu nedenle milli bayramlar aynı duygudaki vatandaşları bir araya toplar. Milli bayramlar millet olma bilincinin devamlılığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Milli Bayramların Toplum Bütünlüğüne Yararları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.