Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon

Cuma, 1 Ağustos 2014, 14:06 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Milli Kültür Nedir, Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon

Bir milletin sahip olduğu maddi manevi değerler bütününe milli kültür adı verilmektedir. Milli kültür bir toplumun kendine ait özelliklerini barındırmaktadır. Bu kültürün oluşumu çok uzun yıllar alır ve toplumun varlığı devam ettiği sürece kültür de devam eder.

Bir ulusun töreleri, gelenek ve görenekleri, bayramları, tarihi özellikleri ve yapıları milli kültürü oluşturmaktadır. Her birey içinde yaşadığı toplumun özelliklerini öğrenir, benimser ve yaptığı uygulamalarla o kültürün devamlılığını sağlar. Milli kültür özelliklerini korumak ve devam ettirmek her vatandaşın temel görevlerindendir. Bireyler bu unsurlara sahip çıkıp korumadığına kültür öğeleri yok alacak bu da o milletin yok olmasına sebep olacaktır.

Milli kültürün barındırdığı özellikler o milletin karakterini ve yaşam tarzını ortaya koymaktadır. Bu özellikler milletlerin kendilerine has ve taklitten uzaktır. Her ulus kendine ait olan kültür özelliklerini yaşatır ve herkes tarafından bu şekilde tanınır. Milli kültürüne sahip çıkan ülkeler diğer toplumlar karşısında çok daha güçlü olur.

Milli Kültür İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon"

  1. deniz dedi ki:

    Yaa ben kompozisyon yazmayı bilmiyorum

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.