Milli Kültür ile İlgili Kompozisyon

Pazartesi, 12 Mayıs 2014, 2:51 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Milli Kültür Hakkında Kısa Yazı, Milli Kültür ile İlgili Kompozisyon

Milli kültür bir toplumun sahip olduğu değerlerin bütününe verilen isimdir. Bir toplumdaki gelenek ve görenekler, inanışlar, kutlamalar ve bayramlar gibi birçok unsur milli kültürün içine girmektedir. Ülkenin devamlılığı için milli kültürün korunması ve geleceğe taşınması çok önemli bir etkendir.

Bir milletin kültürü uzun yıllar boyunca nesilden nesile aktarılarak oluşur. Her birey içinde yaşadığı kültürün unsurlarını benimseyerek uygulamaya devam eder ve böylece kültürün devamlılığı sağlanır. Milli kültür olmadan bir toplumun var olabilmesi mümkün değildir. Çünkü bu inanış, kutlama ve gelenekler hem topluma toplum olma bilinci aşılarken hem de bireyler arasında görünmez bir bağ oluşturur.

Her milletin kendine özgü bir kültürü vardır ve milletler etkileşime geçtikçe bu kültür de birbirinden etkilenir. Ulusların varlığını sürdürebilmesi bu kültürün devamlılığına bağlı olduğundan kültürel değerlerimize sahip çıkıp onların uzun süre devamlılığı için üzerimize düşen ne varsa yapmalıyız

Milli Kültürün Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Milli Kültür ile İlgili Kompozisyon"

  1. Zeynep dedi ki:

    son pragrafta ne yazıyor

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.