Misafir Umduğunu Değil Bulduğunu Yer Atasözü ile İlgili Kompozisyon

Çarşamba, 28 Kasım 2018, 14:56 | Genel | 2 Comments
by ozden

Misafir Umduğunu Değil Bulduğunu Yer Sözünün Anlamı, Misafir Umduğunu Değil Bulduğunu Yer Atasözü ile İlgili Kompozisyon

Misafirlik bizim toplumumuzda çok önemli bir konudur. Bizler misafirlerimizi her zaman en iyi şekilde ağırlamak ister ve onlar için elimizden geleni yaparız. Ancak bazı misafirler habersiz geldiğinden onlar için özel bir hazırlık yapamayız ve evimizde ne varsa onlara o yemekleri ikram ederiz.

Bununla birlikte bir yere misafirliğe gittiğimizde ev sahibinin bizim için özel yemekler yapması beklentisi içinde de olmamamız gerekmektedir. Çünkü misafirliğe gittiğimizi evin sahibinin bizim için özel yiyecekler yapacak durumu olmayabilir. Ekonomik açıdan zorluk çeken kişiler bizim için en iyi yemekleri yapmak isteseler de bu bazen mümkün olmayabilir.

Misafirliğe gittiğimizde önümüze ne konulursa burun kıvırmadan yememiz gerekmektedir. Çünkü misafirler yemek istediklerini değil, gittikleri yerde ne varsa onu yerler.

Misafir Umduğunu Değil Bulduğunu Yer Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Misafir Umduğunu Değil Bulduğunu Yer Atasözü ile İlgili Kompozisyon"

  1. Roşna dedi ki:

    Yanlış

  2. Zor durumdaki öğrenci dedi ki:

    Çooook saolun sayenizde hocadan Ek-10 yemeyeceğim çok büyük sevaba girdiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.