Mızrağı kim buldu, mızrağın icadı

Salı, 17 Ocak 2012, 22:57 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

mızrağı kim nezaman buldu, mızrak nasıl bulundu, mızrak ilk ne zaman bulundu, mızrak hakkında bilgi

Büyük Sahra’da bulunan bazı mağara resimleri, insanların ok ve mızrak kullanmalarının 30 bin yıllık bir geçmişi olduğunu göstermektedir. Belirli bir uzaklıktaki düşmanı öldürmeye ya da avlanmaya yaradığı için bu buluş, o dönem insanı için çok yararlı olmuştu. Ortaçağ’da kullanılan uzun mızrakların ise, 12. yy’da Galler’den yayıldığı sanılmaktadır. Bir insan boyundaki bu mızrakları savurabilmek, özel bîr yetenek isterdi. Ama, iyi eğitilmiş bir savaşçı, 200 metreden hedefine tam isabet kaydedebilirdi. İngiliz orduları, bu mızrakların yardımıyla, 14. ve 15. yy’da zırhlı Fransız ordularına karşı büyük başarılar kazandılar.

——————————————————————————————————————————-

Mızrağı kim buldu, mızrağın icadı mızrağı kim nezaman buldu, mızrak nasıl bulundu, mızrak ilk ne zaman bulundu, mızrak hakkında bilgi Büyük Sahra’da bulunan bazı mağara mızrağı kim nezaman buldu, mızrak hakkında bilgi, mızrak ilk ne zaman bulundu, mızrak nasıl bulundu

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.