Mustafa Kemal’in Hangi Özelliği Savaşta Askerlerinin Başarılı Olmasını Sağlamıştır

Pazar, 26 Şubat 2017, 23:29 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, sizlere Mustafa Kemal’in Hangi Özelliği Savaşta Askerlerinin Başarılı Olmasını Sağlamıştır Kısaca bu konuda bilgiler vereceğiz.

Mustafa Kemal Atatürk, sahip olduğu üstün askeri vasıflar sayesinde, ülkemize yapılan pek çok saldırıda, düşmandan kuvvet ve teçhizat olarak zayıf olmamıza rağmen başarıyı elde etmemizi sağlamıştır. Ona bu başarıyı getiren bazı özellikleri vardır.

Atatürk, her zaman bir hamle sonrasını hesaplayan ve planlarını kararlı, disiplinli ve mantıklı bir şekilde yürütmeye çalışan bir liderdi. Onun üstün görüşü sayesinde pek çok insan onun izini takip etmiş, sonunda nitekim bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Atatürk’e başarıyı getiren en önemli özelliği ise onun halkın içinden olması, askerleriyle iç içe yaşaması ve onların duygu durumlarını, maneviyatlarını her zaman en iyi şekilde anlamış ve yorumlamış olmasıdır.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.