Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İsterdiniz

Çarşamba, 6 Aralık 2017, 17:52 | Genel | 4 Comments
by ozden

Hayalinizdeki Dünya İle İlgili Kısa Yazı, Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İsterdiniz

Benim için dünya kardeşlik, hak, hukuk, kardeşlik ve barış ortamı demektir. İnsanları hep birlikte adaletli bir dünyada yaşamayı hak etmektedir ve benim hayalimdeki dünyada her şeyden önce adil bir düzen hakimdir.

Benim hayalimdeki dünyada Laz’ı, Çerkez’i, kürdü, zencisi, beyazı her ırktan insan kardeşlik içinde hiçbir çıkar çatışması olmadan mutlu bir şekilde yaşamaktadır. Kimsenin birbirine küsmediği ve kimsenin birbirini kırmadığı bir dünyada yaşamak ne kadar da güzel olurdu. Benim hayalimdeki dünyada insanlar sadece eğitimleri ve mutlulukları çalışır. Hiç kimse kimsenin hakkını yemez, herkes hak ettiği karşılığı elde eder.

Benim dünyamda insanlar birbirini kırmaz ve bu dünyada hiçbir çocuk açlık, sefalet ve ölüm görmez. Tertemizdir benim dünyam, her yeri yemyeşil ağaçlarla dolu, tertemiz bir çevrenin hakim olduğu bir dünyadır. Kardeşlik ve mutluluğun hüküm sürdüğü bu hayalimdeki dünya keşke gerçek olsa.

Hayalinizdeki Dünya Nasıldır Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İsterdiniz"

 1. helin dedi ki:

  abi neyini anladım

 2. Efe dedi ki:

  süper çok beğendim.

 3. esoo dedi ki:

  valla cok tesekkür edrm cok yardimci oldünüz

 4. senem dedi ki:

  savaşların olmadığı yerde yaşamak isterim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.