Öfkeyle Kalkan Zararla Oturur Atasözü Kompozisyon Örneği

Perşembe, 15 Mart 2018, 15:23 | Genel | 16 Comments
by tayyar

Öfkeyle kalkan zararla oturur atasözünün anlamı, bu yazımızda sizlere öfkeyle kalkan zararla oturur atasözü ile ilgili kısa kompozisyon örneği paylaşacağız.

Ölçülü davranmak hayatımızda her zaman bize artı değer katan bir davranış olacaktır. Çünkü bazı durumlarda insanlar sinirlenip kendilerine hakim olamaz ve çevresindekilere zarar verebilir. Oysa ki insanlar kendilerine hakim olarak sabrederlerse ileride başlarına kötü bir iş açmadan olaylardan sıyrılabilirler. Öfke kontrol etmenin hayatımızda büyük bir önemi vardır. Çünkü öfke insan için zararlıdır. Öfkelendiğimiz zaman kendimizi kaybedebilir ve mantıklı olmayan düşüncelerimize uyarak yanlış kararlar verebiliriz. Vereceğimiz yanlış kararlar sonucunda yanlış adımlar atabilir ve ileride telafisi mümkün olmayan işler yaparak kendimizi zora sokabiliriz. Bu nedenle öfkemizi kontrol etmeyi öğrenmeli ve hayatımızı buna göre yaşamalıyız. Sabır bizim için her kapıyı açacak en birinci anahtardır. Sabrederek her işin üstesinden gelebiliriz. Öfkelenmeden, kendimize hakim olarak hareket edersek doğru kararlar verebilir ve mantıklı düşünebiliriz. Bu nedenle öfkeyle hareket ederek bir yere varamaz, eninde sonunda kendimize zarar vermiş oluruz. Öfke ile kalkan zararla oturur.

images (3)

Öfkeyle Kalkan Zararla Oturur Atasözü İle İlgili Kompozisyon Yazımızla İlgili Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

16 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Öfkeyle Kalkan Zararla Oturur Atasözü Kompozisyon Örneği"

 1. mehmet dedi ki:

  emeginize saglık

 2. sanane dedi ki:

  teekkürler

 3. mehmet dedi ki:

  bilmez dersiniz ama bizim mustafa hoca iyi bilir iyi tokat atar hhhhh bir koydumu ankaradasın

 4. ikbal dedi ki:

  Çok güzel bir kompozisyon öğretmenim ödevimi çok beğendi.Teşekkür ederim

 5. idil dedi ki:

  iyi güzel diyorsunuz da hoca okuttuğun da ne yapacaksınız eğer şöyle derseniz hoca moca bilmez okuruz biz ama emin olmayın sakın

  bunu yazan ellerine sağlık

 6. zrdfgngj dedi ki:

  safdeddsdf

 7. ABDURRAHMAN dedi ki:

  çok teşekkür ederim ödevime çok yararı oldu

 8. defne dedi ki:

  çok teşekkür ederim çok yararlı olduğunu düşünüyorum.

  ÇOK TEŞEKKÜRLER…. :)))))) :)

 9. buse dedi ki:

  Çok güzel bir kompozisyon, emeğe sağlık

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.