Öğretmen Atama Sonuçları 10 Eylül 2012

Pazar, 9 Eylül 2012, 21:44 | Eğitim ve Öğretim | 13 Comments
by admin

10 Eylül 2012 Öğretmen Atama Sonuçları Bu Sayfada …

40 Bin öğretmen ataması bugün yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığınca 40 Bin öğretmen ataması 10 Eylül 2012 Pazartesi günü yapılacak. Öğretmen atama sonuçları her yıl olduğu yine eokulegitim.com’da olacak. 40 Bin öğretmen atama sonuçlarını aşağıda açılacak ekrandan T.C kimlik numaranızı girerek öğrenebilirsiniz. İşte 2012 öğretmen atama sonuçları ve detaylar :

MEB, 40 bin kadrolu öğretmen atamasını yarın törenle gerçekleştirecek. Atanan öğretmenler 11 Eylül’den itibaren göreve başlayacak.

öğretmen atama sonuçları 2012Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 40 bin kadrolu öğretmen atamasını 10 Eylül Pazartesi günün gerçekleştirecek.

MEB, okullardaki öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere ilk atama, açıktan ve kurumlar arası atama ile açıktan ilk, kurumlar arası ilk atama yoluyla toplam 40 bin 164 öğretmen ataması yapacak.

Atamalar Milli Eğitim Bakanlığı’nda düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek. Adaylar sonuçlarını atama işlemleri tamamlandıktan sonra bakanlığın internet sitesinden öğrenebilecek. Atanan öğretmenler görevlerine 11 Eylül 2012 tarihinden itibaren başlayacak.

Atama yapılacak alanlar ve kontenjanları incelendiğinde en çok atama 4 bin 635 kontenjan ile Türkçe öğretmenliğinde olacak. Bu alanı sırasıyla 4 bin 377 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 3 bin 876 kontenjan ile ilköğretim matematik öğretmenliği takip ediyor.

Beden Eğitimi alanı için 2 bin 547, Bilişim Teknolojileri için 330, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi için 2 bin 975, İngilizce için 2 bin 954, Matematik için bin 78, Müzik için 963, Rehber Öğretmenlik için 3 bin 53, Sınıf Öğretmenliği için 341, Sosyal Bilgiler için 2 bin 127, Türk Dili ve Edebiyatı için bin 663 kontenjan ayrıldı.

Öğretmen Atama Sonuçları İçin Tıklayın

Öğretmen atama sonucu 10.09.2012 , Öğretmen atama sonuçları İKGM MEB 10 Eylül 2012 , 2012 Öğretmen ilk atama sonuçları ve taban puanları

Öğretmen Atama Sonuçları İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

13 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Öğretmen Atama Sonuçları 10 Eylül 2012"

 1. SINIF ÖGRETMENİ ADAYI dedi ki:

  4+4+4 ile Anadolunun fakir fukara geçlerinin elinde tek bir sınıf ögretmenliği kalmıştı onuda elinden aldınız 4 yıl boyunca binbir güçlükle okuyarak mezun oldup gece gündüz demeden KPSS den 86,5 puan alan bir ögrenci atanamıyorsa bir günde binlerce sınıf ögretmenin geleceğini karartan MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE UYĞULAYICILARINI ALLAHA HAVALE EDİYORUM HAKKIMI HELAL ETMİYORUM NİYE ÇÜNKÜ BİZLERİ 4 SENE ÖNCE İKAZ ETSELERDİ DERT+DERT+DERT ÇIKACAK Diye bizlerde okumazdık.yazıllar olsun ailemin ve benim dünyamı kararttınız Bu uygulamayı binlerce insanı mağdur edecek şekilde savunan ortaya atan her kimse hakkımı helal etmiyorum emeğimize yok saydınız kul hakkından sizleri ALLAHA havale ediyorum

 2. ismet dedi ki:

  99 mezunlarının ataması nezaman olacak

 3. cem ucgun dedi ki:

  dns portu yakın ulkelerın serverına baglanmanız gerek kurunuz macınanıza anında oğrenırsınız arkadaşlar beklemenın anlamı yok.

 4. ayşe dedi ki:

  arkadaşlar ben anlamıyorum bu insanların ataması belli oldu ise neyi bekliyoruz verseler ya internete niye bu kadar insanı merakta bırakıyorlar bunlar ne iş yapıyor orda yoksa yermi değiştiriyorlar..

 5. RABİA dedi ki:

  bende öğretmen atamalarını öğrenemedim
  öğrenen varsa lütfen yardımcı olsun

 6. Fazlı dedi ki:

  Yokki Nerde Ekran?

 7. Fırtına Dedekorkut dedi ki:

  Site adminleri lütfen cevap verirmisiniz ;
  atama sonuçlarına neden ulaşamıyoruz ?

 8. hayacanli dedi ki:

  neden hala atama sonucumu öğrenemiyorum öğrenenler bunu nasıl başardı bilgi verebilir mi

 9. ali dedi ki:

  Sonuçlar açıklandı mı? Bakabilen var mı?

 10. sedat keskin dedi ki:

  halen sonucumuza bakamdık ltfn birşeyler yaparmısınız

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.