>Öğretmenler Ne Kadar Tatil Yapacak – Yapıyor

Cuma, 28 Mayıs 2010, 21:29 | Genel | 0 Yorum
by admin

>Öğretmenler ise okulların tatile girmesinin ardından 1 Temmuz 2010 tarihine kadar yaklaşık 2 haftalık hizmetiçi eğitim seminerlerine katılacaklar. Ancak 1 Temmuz 2010 tarihinden itibaren tatile ayrılacak olan öğretmenler 1 Eylül 2010 tarihinde okullarında yeni eğitim öğretim yılının hazırlıklarını yapmak üzere görevlerine başlayacaklar. Öğrencilere yaklaşık 3 ay tatil ; Öğretmenlere ise yaklaşık 2 ay tatil var.

Genel bir bilgiyi de vermiş olalım. Öğretmenler, öğrenciler kadar tatil yapmazlar. Görüldüğü üzere yaz tatili 2 aydır. Buna dönem arası tatili olan 15 günlük süreyi de eklersek 2 ay 15 günlük tatil oluşmaktadır. Tabi bunlar halihazırda olan tatil süreleridir. Yıl içerisinde olan ve tüm çalışanlar için tatil sayılan resmi bayram tatillerini eklersek bu süre haliyle artacaktır. Bu bilgiyi de klişe olan “Öğretmenler 3 ay yaz tatili yaparlar” yanlışını düzeltmek için vermiş olalım.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.