Öğretmenlere 1 Yıl Ücretsiz İzin Hakkı Verilecek

Salı, 31 Ocak 2012, 20:53 | Eğitim ve Öğretim | 0 Yorum
by admin

Bakan Dinçerden öğretmenlere izin müjdesiKöklü değişikliklerin adamı Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Kanal24 muhabiri Yaşar Taşkın Koç’un sorularını canlı yayında yanıtladı. Dinçer, öğretmenlere birer yıl ücretsiz izin hakkı getireceklerini açıkladı. İşte detaylar ve haberin videosu :

“Bakan Dinçer, öğretmenlere birer yıl ücretsiz izin hakkı getireceklerini de açıkladı. Bakan Dinçer; “Biz zaruri bir durum varsa öğretmenimizin şartlarını göz önüne alarak gerekirse ücretsiz izin alabilsin. İstifa edemiyor çocuğu oluyor mesela istisnai durum getirdik birer yıl süreyle ücretsiz izin alabilecekler” dedi.

Fatih projesini 9. Sınıflarda şubat ayından itibaren 17 ilde başlatacaklarını hatırlatan Bakan Dinçer, 17 bin öğretmene ek olarak ağustos ayında da büyük bir öğretmen ataması yapacaklarını söyledi.”

Biz eokulegitim.com olarak Sayın Bakan’ın bu uygulamasını çok yerinde buluyoruz. Ancak , umarız bu izin hakkı sadece doğum izni sebebiyle bayan öğretmenlere değil de bütün öğretmenlere verilebilecek bir izin olur. Biz gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Haberin Videosu :

[pro-player width=’480′ height=’350′ type=’video’]http://85.111.20.14/starvideo/2012/01/31/6495/video.flv[/pro-player]

eokulegitim.com – 31 Ocak 2012

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.