Öğretmenlere Ek Gelir İmkanı

Çarşamba, 5 Aralık 2012, 17:50 | Eğitim ve Öğretim | 4 Comments
by admin

Mevcut kanunlar çerçevesinde normalde bir öğretmen ticari hüviyete sahip bir iş yapamıyor. Hal böyleyken , MEB’den öğretmenlere ek iş imkanı denebilecek bir haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığından öğretmenleri sevindiren bir haber geldi. Çalışmaya göre öğretmenler artık şu işi yaparak ek ücret kazanabilecek.

MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip ve Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hüseyin Şirin, TRT Haber televizyonunda iştirak ettiği ‘Gündem’ programında Mustafa Pınar’ın sorularını yanıtladı.

Öğretmenler ek gelir elde etme olanağı

MEB Talim Terbiye Kurulu, öğretmenlere ek gelir sağlayacak bir çalışma için düğmeye bastı. Bu çalışmaya göre öğretmenler artık kitap incelemesi yaparak ek ücret alabilecekler. Başvurular ise Talim Terbiye Kurulunun internet sitesinden yapılabilecek.

Öğretmenler böyle bir işe ne kadar ilgi gösterir bilinmez ama, bu haberin kamuoyunda öğretmene bakış açısını biraz daha kötüleştireceğini biliyoruz.

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Öğretmenlere Ek Gelir İmkanı"

  1. zeynep dedi ki:

    ohh valla bunlar da paranın gozune vuruyo

  2. kaankadir dedi ki:

    biz sizi sevdik sizde bizi sevin gardaş

  3. melis esin dedi ki:

    türkçemizi dünya dili yapmalıyız türkçemize sahip çıkalım.onu doğru kullanalım.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.