Öğretmenlere Kılık Kıyafet Serbest mi Olacak mı ?

Çarşamba, 5 Aralık 2012, 17:50 | Bilgi Paylaşımı | 4 Comments
by admin

Okullarda öğrencilere 2016 2017 eğitim öğretim yılından itibaren kılık kıyafet serbest hale geldi. Öğretmenler de beklenti içerisine girdi. Öğretmenler için de kılık kıyafet serbest olacak mı ?

Eğitimde kılık kıyafet devrimi diyebileceğimiz yeni yasayla artık tüm öğrenciler istedikleri şekilde okula gidebilecek. Normalleşmenin eğitimdeki ayağı olarak tanımlanabilecek bu yeniliğe öğretmenlerden itiraz var.

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES), Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) serbest kıyafet düzenlemesinin önemli bir gelişme olduğunu bildirerek, kıyafet serbestliğinin öğretmenleri de kapsaması gerektiğine dikkat çekti.

DES Genel Başkanı Gürkan Avcı “Öğrenci ve öğretmenlerin serbest kıyafetlerle ve rengârenk giysilerle okullara gelerek, okullarımızı çiçek bahçesine çevirmesini istiyoruz. Özgür okul istiyoruz. Demokratik bir eğitim sistemi istiyoruz.” dedi.

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Öğretmenlere Kılık Kıyafet Serbest mi Olacak mı ?"

 1. wallace dedi ki:

  Bende erkek öğretmen adayıyım, şu saç uzatma meselesi beni kıl ediyo ben uzun saçla gitmek istiyorum okula, gömlek hizası ne ya kardeşim :@

 2. Hatice büyükbaş dedi ki:

  okullarda kılık kıyafet serbes olmasını istemiyoruz.çünkü çocuklar arasında yarış olacak ve OKULA GİREN ÇIKAN BELLİ OLMAYACAK en azından formalı oldukları zaman okul çocuğu olduğu belli olur lütfen sesimizi duyun pendik güzelyalıdan ulaşıyorum

  • khgkh dedi ki:

   Okula giren çıkan okul kıyafetiyle mi belli olacak o okulun öğrencisi olmayan o kıyafetleri temin edemiyor mu ? Bu kadar sığ olmayalım!

 3. m.Mümtaz Kaya dedi ki:

  öğretmenlerin de bir an önce serbest kıyafete geçip kravat belasından kurtulması gerekir.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.