Öksürüğe Ne İyi Gelir

Perşembe, 20 Mart 2014, 9:19 | Genel | 0 Yorum
by tayyar

Öksürük için bitkisel tedavide en başarılı ürün zencefil macundur. Sabah akşam bir tatlı kaşığı alınması yeterlidir. Zencefil macun aslında tüm üst solunum yolları hastalıkları için bir mucizedir.

İnce kıyılmış lahana yaprakları, sirkeli suda yirmi dakika süreyle kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvı bir kaba boşaltılarak gün boyu dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan yarı oranında içme suyuna karıştırılarak günde üç fincan içilir.
Dilimlenmiş patatesler yarım saat süreyle sirkeli suda pişirilir. Sıkılarak elde edilen sıvı bir kaba boşaltılarak gün boyu dinlendirilir.

Dinlendirilen sıvıdan yarı oranında içme suyuna karıştırılarak günde üç fincan ısıtılarak içilir.
Soğan kıyıldıktan sonra, haşhaş tohumları ile birlikte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvıya, ezilmiş vişne posası ilave edilerek şurup kıvamına gelinceye kadar karıştırılır.
Hazırlanan şuruptan yemekten önce bir veya iki çorba kaşığı içilir. Bu bitkisel tedavi yöntemi normal ilaçlara göre öksürüğü geçirmede daha etkilidir.

indir

Öksürüğe İyi Gelen Bitkiler Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.