Okullar Mahallelerin Hizmetine Açılacak – Okullar Hayat Olsun Projesi

Pazartesi, 20 Şubat 2012, 15:06 | Genel | 1 Yorum
by admin

okullar hayat olsunRadikal değişikliklerin adamı , hızlı ve ani değişikliklerle dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER , “Okullar Hayat Olsun” projesi hakkında bilgi verdi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Milli Eğitim’de dönüşümü anlattı.Dünyadaki gelişmiş eğitim sistemlerini yakalanması için yapılacakları sıralayan Dinçer, “Yeni sistemin Atatürk’le bir derdi olmadığını da ifade etti.

OKULLAR MAHALLELERE AÇILACAK

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer “Okullar HayatOlsun” Projesi ile okul kütüphanelerinin,bilgisayarlarının, spor salonlarının yeniden tanzim edilerek, velilerin, mahalle halkının da kullanımına açılacağını söyledi. Okulların hem hayatkazandıracağını hem de hayat bulacağını belirten Dinçer, okul bahçelerinin otoparka, okul sporsalonlarının da işletmek üzere spor kulüplerine devredilmesi uygulamasına son verdiklerini anlattı.

Dinçer, “Spor klüplerimiz yine spor salonlarını istiyorlarsa kullanabilecek, hatta kira ödeyerek uzun süreli de kullanabilecekler, ama işletmek ve başkalarına kiralamak üzere alamayacaklar. Çünkü, o salona müşteriden çok öğrencilerimizin, onların ebeveynlerinin ve mahalle halkının, yerel yönetimlerinihtiyacı var” diyor. Dinçer, öğrenci-öğretmen ilişkisinin ters yüz edileceğini, öğretmenlere mesleki geliştirme eğitimi ile birlikte kariyer fırsatı verileceğini açıklarken, öğretmenlerin yeni rolünü, “çocukların potansiyellerini açığa çıkaran, kendi bildikleriyle onlara yön gösteren, rehberlik eden bir rol” diye tanımlıyor.

Dünyadaki gelişmiş eğitim sistemlerini yakalamak için erken yaşta eğitimin şart olduğunu söyleyen Dinçer, “Sorunları çocuklarımızı askeri bir disiplinle yetiştirerek çözemeyiz” dedi.

Okullar Mahallenin Hizmetine Açılacak 2016 2017 , Okullar Hayat Olsun Projesi MEB 2016 2017

Bugün Gazetesi – 20 Şubat 2012

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Okullar Mahallelerin Hizmetine Açılacak – Okullar Hayat Olsun Projesi"

  1. Bilişim teknj. öğrt. adayı dedi ki:

    Pardon hangi bilgisayar laboratuarını hizmete açacaksın bilişim teknolıjileri öğretmenlerinden 147+117 atama yapıldu bu yıl sürekli kapatılan laboratuarlarımı açacaksın yoksa okulda öğretmeni olmayan atıl durumdaki laboratuarları mı ?

    Çok paralar döktügünüz F@tih projesi gibi bunun da sadece göz boyamaktan ibaret oldugunu anlamayan yoktur herhalde

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.